הרשויות מזהירות: המזכירות והשרתים בבתי הספר ישבתו - אם לא יבוטל הקיצוץ של משרד החינוך

ראשי הרשויות המקומיות החליטו היום להשבית את עבודת השרתים והמזכירות בבתי הספר במידה שלא תוסר הנחיית משרד החינוך לקצץ 150 מיליון שקל משכרם של עובדי הרשויות ■ ממשרד החינוך נמסר: "החלטת השלטון המקומי תמוהה"

ז'נאן בסול
ז'נאן בסול

בעקבות החלטת משרד החינוך לחייב את הרשויות המקומיות לקצץ במשרות ובשכר של אלפי מזכירות ושרתים המועסקים בבתי הספר, התכנסו היום ראשי הרשויות וחתמו על מכתב שנשלח למשרד החינוך, בו הודיעו כי ישביתו את השרתים והמזכירות אם לא תבוטל גזירת הקיצוץ.

כפי שפורסם ב-TheMarker, באחרונה החליט המשרד לקצץ 150 מיליון שקל מהתקציב המועבר לרשויות המקומיות למימון שירותים הניתנים לתלמידים ולהורים בבתי הספר ב-2016. המשרד בחר לבצע את הקיצוץ, שישפיע על עובדים המועסקים בשכר נמוך, כתחליף לתוכנית התייעלות עמוקה שמשרד האוצר דרש לבצע במטה משרד החינוך. בעקבות הקיצוץ יפוטרו כ-1,800 מעובדי הרשויות המקומיות.

ילדים בבית ספר. אילוסטרציה
הקיצוץ ישפיע על עובדים המועסקים בשכר נמוךצילום: אמיל סלמן

ממשרד החינוך נמסר: "ההחלטה של השלטון המקומי תמוהה ואינה ברורה, בעיקר לנוכח העובדה שההחלטה התקבלה בשיתוף פעולה מלא עם נציגי השלטון המקומי. במהלך שלוש השנים האחרונות, נהנה השלטון המקומי מתוספת של מיליארדי שקלים, שהוקצו בין היתר לטובת סייעת שניה וצמצום תלמידים בכיתה. מכל מקום, במסגרת הקיצוץ הקפיד המשרד שתלמידים או מורים לא ייפגעו, וכן שהקיצוץ ברמת בית הספר יהיה מזערי".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker