יו"ר הוועד שהודה בהטרדה מינית פורש מהתעשייה אווירית בגיל 67

שלמה גרינברג, שקיבל את הגנת חיים כץ וההסתדרות, ונותר בתפקידו גם אחרי שהודה בהטרדה מינית, פורש בגיל 67 ■ מאיר מלכה שהשתולל בישיבת דירקטוריון קיבל הארכת מינוי כיועץ הוועד. דירקטוריון תע"א תומך ביו"ר על אף דו"ח חיצוני חריף

טלי חרותי-סובר

רק לאחרונה נדמה היה ששלמה גרינברג, יו"ר מועצת העובדים בתעשיה האווירית, ומי שהגיע לגיל 67, לא יעזוב את התעשייה האווירית, על אף חובת גיל פרישה. גרינברג היה חלק מניסיון לייצר קומבינה מעניינת: למרות שהודה בהטרדה מינית, נקנס ב-9,000 שקל ואף שילם אותם, ולא רק שנותר בתפקידו בחסות חיים כץ, מזכיר הוועד, ההסתדרות וגם  יו"ר החברה רפי מאור, הוא גם ביקש להמשיך לעבוד אחרי גיל 67, כמנהל חנויות הרווחה של העובדים.

לשם כך נדרש אישור מיוחד מן החברה, שנובע מן הצורך בגרינברג כ"בעל כישורים מיוחדים". גרינברג רק הולך אחרי חיים כץ, שגם הוא קיבל אישור להמשיך בתפקידו כמזכיר הוועד, על אף שעבר את גיל הפרישה, ופרש רק כשנהפך לשר. האישור הזה, מסתבר, לא ניתן לו, ולפני יומיים הודיע על פרישה. במקומו בחרה מועצת העובדים את אילן אטל, אף הוא נחשב כנאמנו של השר חיים כץ, ברוב קולות.

שלמה גרינברגצילום: ניר שמול

בנוסף האריכה מועצת העובדים את כהונת מאיר מלכה, לשעבר המשנה לחיים כץ כמזכיר ארגון העובדים המצוי בפנסיה, כ"יועץ" שני לארגון, בחצי שנה נוספת. מלכה מועסק בנוסף ליועץ הוותיק עמוס ברנהולץ, אחד מאנשי סודו של חיים כץ. לאחרונה שללה תע"א ממלכה את אישור הכניסה הקבוע לחברה, לאחר שזה השתולל בישיבת דירקטוריון יחד עם חברי ועד, שפרצו לישיבה חמושים בטליתות ושופרים, ואיימו על חברת הדירקטוריון חנה מוריאל סיטבון, כי דרשה את בדיקת התנהלות הוועד, כמו גם את נסיעותיו של היו"ר מאור, ודרכו להתערב באופן בוטה בעבודתו של המנכ"ל.

בעוד שממלכה, שאינו עובד החברה, נשללה זכאותו לכניסה קבועה, הרי שהעובדים המשתוללים עדיין לא הועמדו בפני ועדת משמעת בשל התנגדות מזכיר הוועד אהוד נוף. היו"ר מאור זכה לרוח גבית בישיבת דירקטוריון בה לא נכחה סיטבון וגם לא דינה אפרתי, דירקטורית נוספת שדרשה את הבדיקה. הדירקטוריון נתן הצהרת תמיכה ביו"ר, המהווה חלק מפרוטוקול הישיבה הפורמלי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker