האם גם אתם זכאים?

270 אלף איש מיצו השנה את זכותם למענק עבודה - וקיבלו 390 מיליון שקל מרשות המסים

היקף מממשי הזכאות עלה בהדרגה בשנים האחרונות ושיעורו השנה הוא 70% ■ מחר יהיה היום האחרון להגשת הטפסים עבור שנת המס 2014

טלי חרותי-סובר

70% מהזכאים (כ-270 אלף איש) מימשו את זכותם למענק עבודה בגין שנת המס 2014. זאת, ככל הנראה, בשל התגברות המודעות לנושא באחרונה, בין היתר, ובהמשך לפעילות אינטנסיבית של רשות המסים, ששלחה מכתבים לזכאים פוטנציאליים שטרם הגישו בקשות למענק, שיפור ושדרוג של יישומי נגישות אינטרנטיים, פעולות להגדלת שיעור המימוש וקמפיין פרסומי רחב היקף. ב-2012 היה שיעור מימוש הזכאות 64.8%, ואילו ב-2013 היה 66.5%.

מענק עבודה (או מס הכנסה שלילי כפי שנקרא בעבר) הוא תמריץ שמעניקה הממשלה לעובדים בעלי משכורות נמוכות - על פי קריטריונים שנקבעו מראש ושניתן למצוא באתר רשות המסים. המענק ניתן בכל שנה עבור שנת העבודה הקודמת.

רשות המסים
רשות המסיםצילום: ליאור מזרחי

מחר (ג') יהיה היום האחרון להגשת בקשות למענק עבודה. ברשות המסים קראו לעובדים שב-2014 מלאו להם 23 והיו הורים לילד אחד לפחות שטרם מלאו לו 19, או לעובדים ללא ילדים מתחת לגיל 19 ושהכנסתם החודשית הממוצעת ב-2014 היתה יותר מ-2,060 שקל ופחות מ-6,750 שקל בחודש - להגיש בקשה לקבלת מענק באחד מסניפי וסוכנויות דואר ישראל. בנוסף הודיעה הרשות כי העלתה יישום באתרה שבאמצעותו ניתן לבדוק את הזכאות לקבלת מענק.

שר האוצר, משה כחלון, הודיע בחודש שעבר על הנחיות שהעביר לרשות המסים לעידוד החיסכון של משקי הבית בישראל. בהמשך להודעתו הוקדמה הפעימה השלישית של תשלום המענק, שהיתה אמורה להיות משולמת ב-15 בינואר, לימים אלה. לפיכך, לחשבונות הבנק של יותר מ-250 אלף שכירים הועבר תשלום בסך כולל של 390 מיליון שקל - עוד לפני סוף השנה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker