עובדי המעבדות ימשיכו בעיצומים: "רואים באוצר אחראי"

העובדים דורשים מיו"ר ההסתדרות להחזיר לעבודה את יו"ר ארגון עובדי המעבדות שהושעתה מתפקידה

ז'נאן בסול
ז'נאן בסול
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

בישיבת חירום שערכה הוועידה הארצית של עובדי המעבדות במוצאי שבת, ואחרי השעיית יו"ר הסתדרות המיקרוביולוגיים, אסתר אדמון, הכריזה הוועידה על המשך הצעדים הארגוניים במסגרתם מתקיימים היום (א') עיצומים ואספות הסברה בכל המוסדות המאוגדים בארגון.

עוד החליטה הוועידה לדחות את הסכם השכר שהתגבש בין האוצר ליו"ר ההסתדרות מאחר שהחתימה על הסכם זה "משמעותה הסכמה לגזר דין מוות על המקצוע שיוביל לקריסתן של המעבדות הרפואיות ולסיכון חיי אדם".

עוד הכריזה הוועידה שאינה מקבלת את החלטת יו"ר ההסתדרות להשעות את יו"ר הארגון עובדי המעבדות, אסתר אדמון, מתפקידה ודרשו ממנו לבטל את ההחלטה. הוועידה עוד קראה לכבד את זכות העובדים לנקוט צעדים ארגוניים.

כמו כן, קראה הועידה לשר האוצר משה כחלון ולפקידי האוצר לקחת אחריות ולא להפקיר את המעבדות הרפואיות. "אנו רואים בשר האוצר, בממונה על השכר ובסגנו  אחראים למתן פתרון הולם ולמניעת קריסתן של המעבדות הרפואיות בישראל".

מההסתדרות נמסר כי "יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן רואה בחומרה רבה את צעדיה של אדמון, וכי הוא היה ויישאר מחויב לטפל בכל הצרכים והבעיות של עובדי איגוד המיקרוביולוגים, הביוכימאים ועובדי המעבדות, מהעובדים החשובים ביותר במערך הבריאות בישראל".

הפגנת עובדי המעבדות
הפגנת עובדי המעבדות

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker