דו"ח חיצוני: היחסים בין חבר הוועד בחברת פלאפון לעובדת שהתלוננה נגדו על אונס התקיימו בהסכמה

לפני כחצי שנה התלוננה עובדת כי חבר הוועד שאחראי על הרווחה בפלאפון אנס אותה בזמן חופשת חברה בכרתים. ואולם, שניהם חזרו לעבודה

טלי חרותי-סובר

ביוני האחרון נחת בכרתים המחזור האחרון של עובדי פלאפון, שזכאים במסגרת ההסכם הקיבוצי שנחתם מול הנהלת החברה, לנופש ביוון. את הנופש אירגן הוועד יחד עם הנהלת החברה. באירגונו השתתף חבר ועד שעובד במשרה מלאה ושאחראי על הרווחה בחברה, ובתוך כך בילה למעלה מחודש באי, כשהוא מקבל את העובדים מחזור אחרי  מחזור, כל פעם לארבעה ימים. באחד הערבים יצא העובד יחד עם קבוצת עובדים שלמה לפאב מקומי. למחרת בבוקר הגיעה אחת העובדות לבית החולים בכרתים וטענה כי נאנסה. שם הפנו אותה למשטרה שעצרה את חבר הוועד ששוחרר כמה ימים לאחר מכן והוחזר לארץ.

החברה השעתה את העובד מיד, ואילו העובדת יצאה לחופשה בתשלום. עו"ד, בודקת חיצונית מטעם החברה, מונתה לבדיקת הנושא.ואולם,  טרם ידוע אם פנתה למשטרה בישראל.

בחלוף מספר חודשים - שבמהלכם נותר העובד בהשעיה והעובדת חזרה לעבודה ואף זכתה לקידום, הגיעה הבודקת החיצונית למסקנה כי היחסים בין חבר הוועד והעובדת התקיימו בהסכמה. הנהלת החברה, שכבר נתקלה בעבר באותו עובד כשטענה כי תפסה ניסיון שלו להעלמת מכשירים לכאורה, ניסתה לפטרו, אך נאלצה בהוראת בית הדין לעבודה להשיבו, בטענה כי ההנהלה מתנכלת לניסיון ההתארגנות שנעשה בחברה.

לפיכך הודיעה החברה על חזרתו של העובד וציינה כי לא יחזור לתפקידו כאחראי על הרווחה, אך לא ברור מה תפקידו כיום. 

מחברת פלאפון נמסר בתגובה כי "מטעמי צנעת פרט, לא נוכל להתייחס למקרה. תפקידו של העובד כחבר ועד נקבע על ידי ועד העובדים".

מוועד פלאפון לא נמסרה תגובה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker