מלחמה על העובדים: ההסתדרות וכוח לעובדים נלחמים על היציגות בחברת סופרבוס

לאחר שארגון כוח לעובדים הודיע על היותו הארגון היציג בסופרבוס, ולא קיבל התייחסות מצד ההנהלה, הודיעה ההסתדרות הכללית על יציגות בחברה ■ ההסתדרות: "עובדי החברה הם שבחרו להתאגד תחת ההסתדרות. לעיתים יש חפיפה של שני ארגוני עובדים" ■ עו"ד שי תקן שמקורב להסתדרות ומייצג את איגוד התחבורה עובד במשרד פישר, בכר, חו ושות' שגם מייצג את חברת סופרבוס

ז'נאן בסול
ז'נאן בסול
אוטובוסים של חברת סופרבוס
אוטובוסים של חברת סופרבוס

תופעת המאבקים בין ארגוני העובדים על מקומות עבודה שוב רלוונטית, והפעם על עובדי סופבוס. לאחר שארגון כוח לעובדים הכריז על היותו הארגון היציג בחברה, הודיעה ההסתדרות השבוע לכוח לעובדים על היותה הארגון היציג בחברה, זאת על אף שכוח לעובדים הודיעו להנהלה על יציגות ולא קיבלו ממנה התייחסות, לטענתם. 

מכוח לעובדים נמסר כי: "שמועות על מעורבות ההסתדרות בסופרבוס הגיעו לכוח לעובדים לאחר שהכריז כוח לעובדים על יציגותו בחברה מתאריך ה-22 לאוקטובר 2015 ולא קיבל התייחסות מצד נציגי ההנהלה שלא הסתירו את העדפתם לארגון הוותיק". עוד טען הארגון כי נציגי ההנהלה פועלים להחתים נהגים על טפסי הצטרפות להסתדרות וזאת בניגוד לפסיקה האוסרת מעורבות של הנהלות בבחירות ארגון העובדים. בחברה מכחישים את הדברים.

במכתב ששלחו כוח לעובדים לאבי אדרי, ראש ענף התחבורה בהסתדרות ולאבי ניסנקורן, יו"ר ההסתדרות ניסנקורן נכתב כי: "ההסתדרות הכללית משמשת ככלי בידי הנהלת החברה לדחיית ההכרה ביציגות כוח לעובדים. לא יתכן שארגון עובדים גדול, חזק ומכובד כהסתדרות הכללית ייתן יד להתרחשויות אלה. לא ייתכן שהנהלת חברות סופרבוס ישתמשו בארגון עובדים אחד ככלי לשבירת התארגנויות עובדים בשורות ארגון אחר. כיו"ר איגוד חזק וחשוב בהסתדרות הכללית עליך להתנגד לפרקטיקות כאלה". אדרי וניסנקורן נמנעו ממתן תשובה.

יש לציין כי ארגון נהגי סופרבוס חצאו לחמש שביתות בשבועיים האחרונים במחאה על סירוב ההנהלה להכיר בהם כארגון יציג.  

אבי אדרי, יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות
אבי אדרי, יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרותצילום: דודו בכר

יש לציין כי עו"ד שי תקן שמקורב להסתדרות ומייצג את איגוד התחבורה עובד במשרד פישר, בכר, חו ושות' שגם מייצג את חברת סופרבוס.

מההסתדרות נמסר בתגובה: "התקבלו מספר פניות לגיטימיות באגף להתאגדות עובדים ובחלק ממרחבי ההסתדרות של עובדים מחברת סופרבוס. הטיפול בנושא היה בדרכים המקובלות. עובדי החברה הם שבחרו להתאגד תחת ההסתדרות. לעיתים יש חפיפה של שני ארגוני עובדים. ציבור עובדי החברה אמר את דברו. "עוד נמסר מההסתדרות כי עו"ד שי תקן אכן מייצג את איגוד ועד התחבורה אך בנושאים אחרים שאינם קשורים למקרה הזה".

מסופרבוס נמסר בתגובה: "מזה תקופה ארוכה שמתקיים ניסיון של שני ארגוני עובדים ליהפך ליציגים בסופרבוס. אנו לא מתערבים בניסיונות אלה, אין לנו כל העדפה, ונכיר בכל ארגון שייהפך ליציג כחוק. בעניינים משפטיים הנוגעים לדיני עבודה אנו נועצים במשרד פישר, בכר, חן ושות'".

יש לציין כי תופעת המלחמות בין ארגוני עובדים אינה דבר חדשה ונראתה כבר בהוט טלקום בשנת 2014 כאשר נאבקו ההסתדרות הלאומית נגד ההסתדרות הכללית על איגוד עובדי החברה, ובאוניברסיטה הפתוחה, בין ההסתדרות לבין כוח לעובדים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker