אבי ניסנקורן השעה את יו"ר איגוד עובדי המעבדות בגלל ש"שבתה בגסות למרות ההוראות"

המעבדות יעבדו במתכונת שבת וחג וייתנו מענה רק במקרים דחופים ומצבי חירום

ז'נאן בסול
ז'נאן בסול
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

(עדכון) בישיבת חירום שערכה הוועידה הארצית של המיקרוביולוגיים אמש (שבת), הוחלט לדחות את הסכם השכר שהתגבש בין האוצר ליו"ר ההסתדרות: "הוועידה איננה יכולה להסכים עם מתווה ההסכם שהתגבש מאחר ובפועל חתימה על הסכם זה משמעותה הסכמה לגזר דין מוות על המקצוע שיוביל לקריסתן של המעבדות הרפואיות ולסיכון חיי אדם".

עוד הודיעה הועידה כי היא דוחה את החלטת ניסנקורן ואינה מקבלת את השעיית המזכ"לית הנבחרת של הארגון אסתר אדמון, והכריזה על המשך הצעדים הארגוניים, במסגרתם ייערכו היום בבוקר עיצומים ואספות הסברה בכל המוסדות המאוגדים בארגון.

כמו כן , קראה הועידה לשר האוצר משה כחלון ולפקידי האוצר למנוע את הפגיעה במקצוע. "אנו קוראים לשר האוצר משה כחלון , לממונה על השכר באוצר עו"ד קובי אמסלם, ולסגן הממונה על השכר באוצר יוסי כהן, שניהל בפועל את המו"מ מולנו שלא להפקיר את המעבדות הרפואיות בישראל ולא לגזור עליהם גזר דין מוות".

ביום חמישי האחרון, לאחר שהפגינו מול בניין ההסתדרות ושבתו, הורה יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן להשעות את אסתר אדמון, ו"ר איגוד עובדי המעבדות בטענה שהיא "בחרה להשבית בגסות למרות ההוראות".

המעבדות הרפואיות שובתות היום (ה') החל מהשעה 8 בבוקר בכל מערך המעבדות הרפואיות. המעבדות יעבדו במתכונת שבת וחג וייתנו מענה רק במקרים דחופים ומצבי חירום. העובדים מתנגדים להסכם השכר שגובש בין משרד האוצר להסתדרות.

השביתה כוללת את המעבדות הרפואיות בבתי החולים, המעבדות לבריאות הציבור, מעבדות משרד הבריאות, בנק הדם, וכן המעבדות במשרד החקלאות והשירות הווטרינרי ומעבדות המחקר.

ממזכירות הסתדרות המיקרוביולוגים נמסר: "אסתר אדמון נבחרה ברוב מכריע של למעלה -80% מהעובדים והמזכירות איננה מקבלת את השעייתה הבהולה. אנו דורשים מיו"ר ההסתדרות עו"ד אבי ניסנקורן לבטל את ההחלטה שהתקבלה בהליך לא דמוקרטי. מאחר והמזכירות בגיבוי הוועידה הארצית של המיקרוביולוגיים קיבלה החלטה פה אחד על נקיטת הצעדים הארגוניים והכריזה על יציאה לשביתה חוקית, אין שינוי בהחלטת המזכירות והמאבק יימשך.

"אנו רואים בחומרה רבה את האיומים נגד העובדים על ידי ההסתדרות וגורמים מטעם המעסיקים וקוראים לכולם לכבד את זכות העובדים לצעדים ארגוניים. כל החלטה על חוקיות או אי חוקיות של שביתה תיקבע על ידי בית המשפט בלבד, ועד כה לא הוגש כל הליך משפטי נגד השביתה".

עוד הוסיפה הסתדרות המיקרוביולוגיים כי צעדיהם הארגוניים ננקטו מחוסר ברירה מכיוון שההסכם שהתגבש הוא בגדר "גזר דין מוות על המקצוע ויוביל לקריסתן של המעבדות הרפואיות ולסיכון חיי אדם. עם זאת, מתוך אחריותנו לציבור ניתן מענה לכל מקרה מסכן חיים ובהתאם לשיקולים המקצועיים נבחן כל בקשה של המנהלים לתגבור מעבדות בכל הארץ לאור התפרצות שפעת החזירים".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker