משרד המשפטים: רוב נשי מוחלט, פערי השכר נמוכים יחסית לכלל המשק

דו"ח ייצוג הולם במשרד המשפטים: רוב נשי גם במשרות הבכירות, פערי שכר נמוכים ועלייה בהעסקת ערבים ■ לפי הדו"ח: נדרש שיפור בתעסוקת יוצאי אתיופיה ובעלי מוגבלות

טלי חרותי-סובר

במסגרת מאמציו של משרד המשפטים לקידום העסקה רב גונית, הורתה מנכ"לית משרד המשפטים, עו"ד אמי פלמור, להפיק דו"ח הבוחן את תמונת האמת ביחס להעסקה של אוכלוסיות המוגדות על פי החלטות הממשלה כאוכלוסיות "ייצוג הולם" הזכאיות להעדפה מתקנת. מן הדו"ח עולה כי במשרד המשפטים קיים רוב מוחלט של נשים, 67% מכלל העובדים, כאשר גם במשרות הבכירות זוהה רוב נשי - 60% . מדובר במספר גבוה מאוד של נשים יחסית למספר שנרשם בשירות המדינה ב-2014, ועמד על 38% בלבד.

נתון מעניין נוסף מעלה כי פער השכר בדירוגים המרכזיים במשרד עומד על 4% בלבד. במילים אחרות, על כל שקל אחד שמרוויח גבר, מרוויחה אישה 96 אגורות. בקרב דירוגי הפרקליטים, המוקבלים לשופטים, חוקרי מח"ש ועובדים חיוניים - משפטנים, פער השכר הינו לטובת הנשים. כמו כן, פער השכר הכלל משרדי בין עובדות ועובדים עומד על 12% בלבד, נתון הנמוך באופן משמעותי מפער השכר בכלל המשק, העומד על כ-35% במשכורת חודשית.

במשרד המשפטים מועסקים 363 עובדים בני החברה הערבית, הדרוזית והצ'רקסית, המהווים 9% מכלל עובדי המשרד, מתוכם 50% הן נשים. בהתייחס גם לעו"ד חיצוניים העובדים עם האגף לסיוע משפטי או עם הסנגוריה הציבורית, שיעור העובדים בני החברה הערבית, הדרוזית והצ'רקסית עומד על 13%. כ-100 עובדים מועסקים במשרות שאינן מיועדות לאוכלוסייה זו, אלא התקבלו בהליך מכרזי רגיל. מדובר בהמשך מגמת העלייה בשיעור העובדים בני החברה הערבית, הדרוזית והצ'רקסית, ובסך הכל ניתן לזהות עלייה של 1% משנת 2014.

בנוסף לכך, במשרד המשפטים מועסקים 30 עובדים יוצאי החברה האתיופית, 0.75%  מכלל עובדי המשרד - חצי ממספר העובדים האמורים לעבוד במשרד יחסית למספרם במדינה. כמו כן, במשרד מועסקים כ-60 עובדים בעלי מוגבלות, המהווים 1.5% מכלל העובדים, וגם כאן נדרשת הכפלה של המספר.

שקד בכנסת, ביוליצילום: אוליבייה פיטוסי

"אין חובה חוקית על משרדי ממשלה לפרסם נתונים אודות העסקה רב גונית, אך משרד המשפטים רואה את עצמו ככוח מוביל במגזר הציבורי, אשר מחויב לערכי הייצוג ההולם ופועל על מנת להביאם לידי ביטוי בפועל", אמרה פלמור. "ברור לנו כי הדרך לשינוי מתחילה עם בחינת המצב הקיים. אין אנו מנסים לייפות את המציאות, אם כי ללמוד ממנה ולהשתפר על בסיסה. אני רואה חשיבות רבה בפרסום דו"ח זה וקוראת למנהלים נוספים במגזר הציבורי להרים את הכפפה".

שרת המשפטים, ח"כ איילת שקד, כתבה בדברי הפתיחה לדו"ח: "צדק הוא יותר מפסק דין כזה או אחר או מן החוק היבש. העסקה של אוכלוסיות מגוונות, למשל, היא התגלמות ערך שוויון ההזדמנויות בחברה הישראלית".

בשבוע הבא יקיים משרד המשפטים  כנס ויריד תעסוקה "שותפים לדרך 2015", לעידוד התעסוקה בקרב אוכלוסיות הזכאיות לייצוג הולם והעדפה מתקנת, וחשיפתן להזדמנויות התעסוקה במשרד. הכנס ייערך ביום שני, ה- 28 בדצמבר, בין השעות 16:00 ל- 20:00 באולם סמולרש באוניברסיטת ת"א.

בכנס יוצגו הזדמנויות ההתמחות והתעסוקה הרבות והמגוונות אשר עומדות על הפרק בעשרות יחידות המשרד, לרבות מאות משרות התמחות למחזורים הקרובים, כאשר הכוונה היא לעודד השתלבות במשרות אלה, גם של עובדים הבאים מקרב אוכלוסיות הסובלות מתת ייצוג בשירות המדינה, בין אם מדובר באוכלוסיות המוגדרות רשמית כאוכלוסיות "העדפה מתקנת", ובן אם מדובר באוכלוסיות שלא הוגדרו כך רשמית, אך ברור שסובלות מתת ייצוג, כגון משפטנים מהאוכלוסייה החרדית. 

הכנס יתקיים במעמד שרת המשפטים, ח"כ איילת שקד וצמרת המשרד, ראשי האגפים והיחידות הגדולות, אשר ימסרו הסברים לגבי דרכי ההשתלבות במשרד ופעילות היחידות השונות.

מעמותת סיכוי, הפועלת לקידום ייצוג הולם של המגזר הערבי במשרדי הממשלה, נמסר בתגובה: "שקיפות ודיווח מלאים הם חלק בלתי נפרד מהמהלך לקדם ייצוג הולם ומגוון בשירות המדינה ועל כן אנו בעמותת סיכוי מברכים על פרסום דו"ח המגוון החדש והמפורט של משרד המשפטים. במסגרת עבודתנו מול משרדי הממשלה לקדם ייצוג הולם של האוכלוסייה הערבית בישראל קראנו לנציבות שירות המדינה לפרסם באופן מלא ומפורט את הנתונים על התפלגות העובדים בכל משרד ובכל יחידה ואנו שמחים כי משרד המשפטים היה הראשון להרים את הכפפה ולפרסם נתונים באופן יזום כפי שהמלצנו, על אף שהוא לא מחויב לכך על פי חוק.

אנו קוראים לשאר משרדי הממשלה ולנציבות שירות המדינה ללכת בעקבות משרד המשפטים ולפרסם לציבור הרחב את הנתונים המלאים על מצבת כוח האדם שלהם באופן אקטיבי ומדי שנה. יש להזכיר כי רמת ייצוג הציבור הערבי במשרדי הממשלה עדיין רחוקה מאוד מלהשביע רצון וגם במשרד המשפטים, שהוא בין המובילים בתחום זה בין משרדי הממשלה, רמת הייצוג עומדת על 9% בלבד, זאת על אף שהממשלה קבעה יעד של 12% ושיעור הערבים באוכלוסייה הוא 20%. במשרדי ממשלה אחרים, כמו האוצר (רק 3% עובדים ערבים) והבינוי (רק 4%), המצב גרוע הרבה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker