שביתה במשק השבוע? המו"מ בין האוצר להסתדרות תקוע

פערים גדולים קיימים עדיין בין הצדדים כאשר ההסתדרות רוצה העלאה רוחבית, ואילו האוצר נחוש לעזור לעובדים החלשים ■ היום בו תיפתח השביתה עוד לא הוכרז, אך בחדר הו"מ הוזכר יום רביעי כאפשרי

המשא ומתן בין ההסתדרות למשרד האוצר הגיע היום (א') שוב למבוי סתום. זאת, בעוד שהאוצר מתעקש, בהוראת השר משה כחלון, על העלאה דיפרנציאלית שתסייע לצמצום פערי שכר על ידי העלאת שכרם של העובדים החלשים. במקביל דורשת ההסתדרות העלאה רוחבית שתסייע בעיקר לעובדים החזקים, בעלי השכר הגבוה.

עם זאת, קבעו הצדדים פגישה נוספת למחר בצהריים. בנוסף, בהסתדרות טוענים כי טרם נקבע מועד לשביתה. ואולם, ניסנקורן הזכיר בחדר המשא ומתן כי ביום רביעי תצא השביתה הכללית במשק לפועל. לפיכך יושבת ככל הנראה המגזר הציבורי כולו, כולל נמלי האוויר והים, רשות שדות התעופה (רש"ת) רשויות מקומיות ומשרדי ממשלה. גם מערכת ההשכלה הגבוהה לא תעבוד. באחרונה הודיעו בארגון המורים כי גם הם יצטרפו, כך שגם בתי הספר היסודיים והתיכונים ישבתו, כמו גם גנים שאינם פרטיים. באוצר ובמשרד החינוך דורשים מן המורים שלא לשבות בשל החלטה קודמת על שקט תעשייתי בעקבות הסכמי אופק חדש ואחרים.

שר האוצר משה כחלון ויו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן
שר האוצר משה כחלון ויו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורןצילום: אוליבייה פיטוסי

צוות המו"מ של האוצר, מנכ"ל המשרד שי באב"ד, הממונה על השכר קובי אמסלם, והממונה על התקציבים אמיר לוי, חזרו וציינו בפגישה היום כי הדרך להסכם אוצר-הסתדרות עוברת דרך תוספת שכר דיפרנציאלית, באחוזים, לעובדי המגזר הציבורי, כדי להקטין את הפערים בשכר בין העובדים בעלי השכר הגבוה והעובדים בעלי השכר הנמוך במגזר הציבורי.

נציגי האוצר למו"מ בין הצדדים - מנכ"ל המשרד, שי באב"ד, הממונה על השכר, קובי אמסלם, והממונה על התקציבים, אמיר לוי - ציינו כי 2015 עומדת להסתיים כאשר מדד המחירים לצרכן ירד בכ-1%-, כך שלדבריהם, השכר הריאלי של העובדים לא נשחק ואף גדל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker