צפו: נהג המונית מ"ארץ נהדרת" אוסף את השר חיים כץ - במימון התעשייה האווירית

בסרטון בו מופיע יובל סמו, נהג המונית מארץ נהדרת אשר בן חורין, משתמשת התעשייה האווירית כדי להתחנף למי שניהל אותה בפועל כמזכיר ועד העובדים עד לאחרונה– היום שר הרווחה חיים כץ

טלי חרותי-סובר
טלי חרותי-סובר

סרטון פרידה מתחנף במיוחד הנפיקה למי שהיה עד לאחרונה מזכיר ועד העובדים של החברה , והאיש החזק בה - . בסרטון נראה יובל סמו כ"אשר בן חורין", נהג המונית מארץ נהדרת, לוקח את חיים כץ ממגרשי החניה של התעשייה האווירית, ומדבר איתו תוך כדי נסיעה.

אחרי שהוא עושה לו כבוד ומתרגש מהעובדה שהוא מסיע שר בממשלה (|צא מהאוטו! אתה שר אני רוצה לעשות לך כניסה מכובדת.. אתה לא יודע איזה כבוד הוא לי, שר בישראל, יא איזה מרגש") הוא עוקץ קצת  ("מה הגדולה של ועד העובדים? שהם לא עובדים" וגם: "למה עזבת? כי לא נשארו לך אתגרים בתחום הקומבינות") ומתפנה לפרגן. "עשית פה דברים מופלאים" אומר נהג המונית

"הקמתי בית, הקמתי משפחה, פרויקט חיים". עונה לו כץ " אין פנינה כזו במדינת ישראל"

"איזה מורשת השארת שמה?" מתעניין סמו.

"הפנסיה, הביטחון התעסוקתי, התמיכה בעובדים, גם תהפוך את המדינה  אין מפעל כזה בישראל", עונה כץ 

"כל הכבוד" אומר לו סמו, "אתם המצאתם את הלווין עמוס הטעות הגדולה שלכם שלא קראתם לו חיים. נתת את הנשמה, בא אחד עמוס, לקח לך את זה".

בשלב הבא הטלפון מצלצל, וכמו בארץ נהדרת, על הקו "חני". סמו אומר לה שהוא לוקח את חיים כץ "האיש שהמציא את האבטלה הסמויה". את כץ זה מצחיק, משום מה. הוא גם מחייך כשהיא מבקשת ש"יסדר לה עבודה בתעשיה האווירית"

בתום השיחה, דוחק בו סמו  "לספר חויות, נו בכל זאת, כמה שנים היית בתעשייה האווירית?"

כץ: "כולו 47 שנה".

סמו: "עשית פה דברים מופלאים ומה שעשית בתעשייה האווירית, אתה הולך לעשות בכנסת".

"אני מקווה להצליח כמו שהצלחתי בתעשייה האווירית", עונה לו כץ, כאילו הגיע לכנסת עכשיו ולא נמצא בפוליטיקה קרוב לעשרים שנה, במקביל לפעילותו בתעשייה האווירית.

"אתה תצליח למען כל האזרחים", אומר לו נהג המונית. "כל הקרדיט לך, אני אומר לך דוגרי ,אתה מביא רוח חדשה לפוליטיקה הישראלית". אחרי שהוא עוקץ את הבדלי המשקל בין חיים כץ לישראל כץ, הוא מסיים ב"כבוד הוא לי שעלית למונית. שמי אשר בן חורין, יו"ר מועדון המעריצים של חיים כץ".

על הסרטון חתום "מפעל מהות". מהות, על פי אתר החברה  הוא "בית הידע של התע"א, המספק לעובדי החברה וללקוחותיה מגוון של פתרונות מתקדמים, בתחומים: הדרכה, הסמכה, ספרות טכנית, עזרים שיווקיים ומולטימדיה. במהות כ-160 עובדים, עליהם נמנים: מדריכים, מומחי תוכן, כתבים ועורכים טכניים, מעצבים גרפיים, מעצבי תלת-מימד, צלמים ועורכי וידיאו".

מהתעשיה האווירית נמסר: "הצילומים לסרטון זה בוצעו במהלך יום צילומים עבור אירוע לכבוד עובדי התעשיה האווירית שציינו 40-30 שנה לעבודה בחברה. במסגרת זו נאות יובל סמו לצילומים קצרים עם חיים כץ שהשתתף תמיד בצילומים לאירועים כאלה. לא שולם כל תשלום נוסף עבור סרטון זה".

תגובתה של החברה מעלה מספר שאלות. הסרטון המבוים מעט מבוים מדי מכדי להיות יוזמה מקומית לא מתוכננת, בעיקר בהתחשב בעובדה שמישהו צריך היה לכתוב את התסריט. בנוסף, סמו לא היה המשתתף היחידי אלא כאמור, קולותיהן של "חני" וחדווה" גם הן לקחו בו חלק. התעשייה האווירית גם לא מסרה כמה שילמה עבור יום הצילומים המלא, שבו לקח כץ חלק.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker