ועדת המשנה לתחבורה ציבורית תדון ביום שלישי הקרוב בשביתת נהגי סופרבוס

(עדכון) ועד הועבדים של סופרבוס משבית היום את כל קווי האוטובוסים ■ ועד העובדים טוען כי ההנהלה מסרבת להכיר בו כחודשיים אחרי שנשלחה הודעת הייציגות

ז'נאן בסול
ז'נאן בסול

ועדת המשנה לתחבורה ציבורית תדון ביום שלישי הקרוב בשביתת נהגי סופרבוס. ח"כ דב חנין העומד בראש ועדת המשנה לתחבורה ציבורית יכנס את הועדה לדיון דחוף בנושא ביום שלישי הקרוב.

יש לציין כי באחרונה דנה הוועדה במצב נהגי האוטובוסים בשאר החברות ומהדיון עלתה תמונה קשה ומדאיגה באשר לתנאי העבודה של הנהגים.

אוטובוסים של חברת סופרבוס
אוטובוסים של חברת סופרבוס

היום מתקיימת בכלל קווי סופרבוס. ועד העובדים המאוגד בארגון כוח לעובדים משבית את כל קווי החברה בכל שעות הפעילות, מהשעה 4:00 עד חצות.

ועד העובדים טוען כי ההנהלה מסרבת להכיר בו, כחודשיים אחרי שנשלחה הודעת הייציגות. עוד טוען הוועד כי ההנהלה ניסתה לשבור את שביתת הנהגים דרך אי מתן סידורים לעובדים לאחר השביתה, ושכרם של כל הנהגים באשכול העמקים ירד החודש מ-32 שקל לשעה ל-30 שקל. עוד טוען הוועד כי החברה מנסה לפגוע בהתארגנות על ידי כך שהיא מקצצת בשעות העבודה של העובדים שמעורבים בהתארגנות.

מגורמים בחברת סופרבוס נמסר כי טפסי ההצטרפות שהגיש ארגון כוח לעובדים אינם מהווים שליש ממספר עובדי החברה וכי הארגון התחייב למסור טפסים נוספים אך מעולם לא הגיש. עוד נמסר כי השביתה לא מתקיימת בכל הישובים וכי יש נהגים שלא שובתים וכי הפגיעה בעבודה היא מזערית.

בארגון כוח לעובדים טענו לכך כי לא התקבלה תשובה כלל מההנהלה אחרי הגשת הטפסים, גם לא על כך שיש מחסור בחתימות. בחברת בסופרבוס יש 650 עובדים בשני אשכולות: אשכול העמקים ואשכול בית שמש ופרוזדור ירושלים.

מחברת סופר בוס נמסר בתגובה כי: "החברה נענתה להזמנת מנכל משרד התחבורה לקיים פגישה ביום ראשון אחר הצהריים, יחד עם הממונה על יחסי העבודה במשרד הכלכלה.למרות זאת, בכוח לעובדים מעדיפים להתנהג בביריונות ובאלימות, בניסיון לסחוט עוד את הנוסעים והנהגים. כידוע, זו אינה הפעם הראשונה שהארגון מסרב לבקשת משרד הכלכלה ופועל באופן פרוע ובניגוד לחוק." עוד נמסר מהחברה כי שכר הנהגים מתוכנן לעלות ב-20%".

רשימת היישובים בהם פועלת סופרבוס: בית שמש, מבשרת ציון, עפולה , טבריה, נצרת עלית, צפת, יקנעם, יקנעם עלית, קרית טבעון, בית שאן, בקעת בית שאן, דלית אל כרמל, בנימינה- גבעת עדה, עוספיא, ראש פינה, זיכרון יעקב, אבו גוש, אביעזר, אלעד, אשתאול, באר טוביה, באר יעקב, בית זית, בית נקופה,  כפר הרי"ף, נס הרים, נתיב הל"ה, צובא, קרית יערים, שורש,  אורנים אלוני אבא, אלונים, בית אורן, בית לחם הגלילית, כפר חסידים, כפר יהושע, מגדל העמק, מגדל, מגידו, נשר, עין השופט, רמת ישי,רמת השופט, אום אל פחם,בית אלפא, זרזיר, טירת צבי, כפר יחזקאל, כפר מנדא וכפר רופין.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker