עובדים בחוזים אישיים במגזר הציבורי לניסנקורן: "לא ניקח חלק בשביתה"

ארגון "אחדות", המאגד את עובדי המגזר הציבורי שמועסקים תחת חוזים אישיים, מוחה על התעלמות ההסתדרות מהעובדים שהוא מייצג ומאיים לא להשתתף בשביתה הכללית בשבוע הבא ■ ההסתדרות: "זה ארגון קיקיוני"

ז'נאן בסול
ז'נאן בסול
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

ארגון "אחדות" שקם במטרה להוות אלטרנטיבה להסתדרות הכללית כארגון העובדים של עובדי המגזר הציבורי, אך לא הוכר כארגון יציג, פנה במכתב ליו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, בדרישה להכליל עובדים אלו במשא ומתן להעלאת השכר. במכתב מודיע הארגון כי אינו מתכוון לקחת חלק בשביתה המתוכננת בכלל המשק וזאת מכיוון שההסתדרות "מתעלמת מתנאי עבודתם של עובדי המגזר הציבורי שמועסקים תחת חוזים אישיים".

במכתב נכתב כי "במהלך כל השנים ההסתדרות הכללית השתמשה בעובדי החוזים האישיים בכדי לקדם קבוצות עובדים שחפצה ביקרם, במקביל, כל השנים הללו הזניחה ונטשה את עובדי החוזים האישיים במגזר הציבורי והתעלמה מהצורך לפעול לשיפור זכויותיהם, עד כדי שחיקת שכרם ורמיסת זכויותיהם והבאת תנאי עבודתם לשפל חסר תקדים; והכל כדי לשמר את כוחה הארגוני בקרב עובדים המועסקים במסגרת הסכמים קיבוציים".

עוד נכתב כי "כל פניותינו הקודמות בנוגע למחויבות ההסתדרות הכללית לייצג באופן הולם את עובדי החוזים האישיים ולדאוג לשיפור זכויותיהם לא נענו עד כה; והתנהלות ההסתדרות הכללית כלפי עובדי החוזים האישיים הפגינה זלזול והפקרת אוכלוסיית עובדים זו. כעת, משההסתדרות הכללית הודיעה כי הכרזת השביתה חלה על כלל עובדי המגזר הציבורי, אין ההסתדרות הכללית יכולה לדבר בשני קולות שונים ועליה לחדול מכך. ההסתדרות הכללית אינה יכולה להכליל את עובדי החוזים האישיים בשביתה מבלי לפעול למען שיפור זכויותיהם ורווחתם במשא ומתן על הסכם המסגרת".

ארגון אחדות, ששייך להסתדרות הלאומית, קם בשנת 2011 במטרה לשמש מתחרה להסתדרות הכללית וכדי לדאוג לעובדים במגזר הציבורי המועסקים בהסכמים אישיים, המהווים כ-13% מכלל עובדי המגזר הציבורי ושלא נכללים לטענת "אחדות" במשא ומתן להעלאת השכר.

מההסתדרות הכללית נמסר כי "חבל שארגון קיקיוני שלא הוכר על ידי בית הדין הארצי לעבודה מקבל ביטוי בתקשורת". ביחס לטענה של "אחדות" כי ההסתדרות מזניחה את עובדי החוזים האישיים לא התקבלה תגובה.

חברי ארגון אחדותצילום: אוליבייה פיטוסי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker