ז'נאן בסול
ז'נאן בסול

ועד העובדים בחברת סופרבוס, המאוגד בכוח לעובדים, ישבית גם היום (ו') את כל קווי החברה בכל שעות הפעילות. השביתה תימשך גם במוצ"ש, החל מצאת השבת ועד סוף הפעילות.

זו השביתה השלישית בה נוקטים העובדים, אחרי שתי שביתות אזהרה שקיימו ביום ראשון שעבר, שנמשכה לחמש שעות, וביום שני האחרון, שנמשכה 11 שעות.

אוטובוסים של חברת סופרבוס

ועד העובדים טוען כי ההנהלה מסרבת להכיר בוועד העובדים, כחודשיים אחרי שנשלחה הודעת היציגות. עוד טוען הוועד כי ההנהלה ניסתה לשבור את שביתת הנהגים דרך אי מתן סידורים לעובדים לאחר השביתה ושכרם של כל הנהגים באשכול העמקים ירד החודש מ-32 שקל ל-30 שקל.

בחברת בסופרבוס יש 650 עובדים בשני אשכולות: אשכול העמקים ואשכול בית שמש ופרוזדור ירושלים.

מסופרבוס נמסר כי "לצערנו כוח לעובדים ממשיך לשקר ולנסות על ידי כך להסית את עובדי סופרבוס הנאמנים כנגד החברה. כוח לעובדים אינו ארגון יציג בסופרבוס משום שטרם הציג בפני ההנהלה את טפסי החתימה של העובדים כמתחייב בחוק. סופרבוס מכבדת את רצונם של עובדיה להתאגד ובלבד שהארגון היציג ישקף את רצונם של העובדים ולא את רצונו של מיעוט קולני ואלים המעונין לכפות על עובדי החברה ארגון יציג באופן בלתי חוקי. באשר לטענת השכר, לא רק שהשכר לא ירד, אלא שהוא יעלה בתחילת ינואר, בעוד כשבועיים ב-20% ויעמוד על 39 שקל לשעה".

עוד נמסר כי "החברה נענתה להזמנת מנכ"ל משרד התחבורה לקיים פגישה ביום ראשון אחר הצהריים, יחד עם הממונה על יחסי העבודה במשרד הכלכלה.למרות זאת, בכוח לעובדים מעדיפים להתנהג בביריונות ובאלימות, בניסיון לסחוט עוד את הנוסעים והנהגים. כידוע, זו אינה הפעם הראשונה שהארגון מסרב לבקשת משרד הכלכלה ופועל באופן פרוע ובניגוד לחוק".

רשימת היישובים שבהם פועלת סופרבוס:

בית שמש, מבשרת ציון, עפולה , טבריה, נצרת עלית, צפת, יקנעם, יקנעם עלית, קרית טבעון, בית שאן, בקעת בית שאן, דלית אל כרמל, בנימינה- גבעת עדה, עוספיא, ראש פינה, זיכרון יעקב, אבו גוש, אביעזר, אלעד, אשתאול, באר טוביה, באר יעקב, בית זית, בית נקופה,  כפר הרי"ף, נס הרים, נתיב הל"ה, צובא, קרית יערים, שורש,  אורנים אלוני אבא, אלונים, בית אורן,

בית לחם הגלילית, כפר חסידים, כפר יהושע, מגדל העמק, מגדל, מגידו, נשר, עין השופט, רמת ישי,רמת השופט, אום אל פחם,בית אלפא, זרזיר, טירת צבי, כפר יחזקאל, כפר מנדא, כפר רופין.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker