"אם היו מפטרים עובדי חברת החשמל בעלי קביעות - כל המשק היה מושבת"

"העובדים הארעיים" בחברת החשמל מפוטרים אחרי חמש שנים למרות שהם חברים בוועד ומשלמים דמי חבר להסתדרות ■ ועד העובדים: "מתנגדים לפיטורים" ■ חברת החשמל: "החברה סיימה את הפרויקטים. אין טעם להמשיך ולהחזיק עובדים ללא תעסוקה"

ז'נאן בסול
ז'נאן בסול
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

"אם היו מפטרים עובדים בעלי קביעות, כל המשק היה מושבת. אנחנו לא מקבלים חשמל חינם והכי קל לפגוע בנו." אומרת ר', שבן זוגה, ש', בן 37, עובד בחברת החשמל באזור הצפון.

משכורתו נעה בין 7,000-6,000 שקל בחודש. "בן הזוג שלי עובד מצטיין והמנהל שלו מרוצה ממנו, אבל אין לו קביעות והוא יהיה מובטל בעוד פחות מחודש יחד עם עוד 150 עובדים שיישארו ללא תעסוקה. לא מפטרים את העובדים הגרועים והחלשים אלא את העובדים הטובים, הזמניים".

עובדי חברת החשמל ברעננה
עבודות של חברת החשמל ברעננה. למצולמים אין קשר לכתבה

אמש זומנו כ-150 עובדים, שעובדים בתחנות חדרה וחיפה לשימוע לקראת פיטורים, בשל היותם "עובדים ארעיים". חברת חשמל מגייסת ומכשירה עובדים אלו לקראת ביצוע פרויקטים, אך מפטרת אותם בתום חמש שנים אחרי שהפרויקט נגמר, ללא קביעות או ביטחון תעסוקתי על אף שהם כלולים בהסכם הקיבוצי ומשלמים להסתדרות דמי חבר.

אולם, ההסכם הקיבוצי שאמור לתת להם ביטחון תעסוקתי דווקא מקבע את הזמניות וגורם לחוסר ביטחון תעסוקתי. לפי ההסכם אי אפשר להמשיך להעסיק אותם אחרי חמש שנים. זהו ריטואל קבוע, בחברת חשמל לא נוגעים בעובדים בעלי הקביעות, גם אם אלה אינם עובדים טובים, ומצלים את חולשתם של העובדים הזמניים, על אף שהזמניות היא בת חמש שנים, ולעיתים קרובות אף יותר.

ר' פנתה לחברי כנסת, למנכ"ל חברת החשמל ולאבי ניסנקורן, יו"ר ההסתדרות הכללית אך לא קיבלה מענה. בפנייה לשר יובל שטייניץ היא קיבלה מענה כי "חברת החשמל אינה מתירה העסקה מעל לחמש שנים בהסכם קיבוצי".

מוועד עובדי חברת חשמל נמסר: "ככלל ועד עובדי חברת החשמל מתנגד לפיטורי עובדי החברה ללא אבחנה בין קבוע לזמני. מאחר ומדובר בעובדים שנשכרו לשם פרויקט מסוים ולתקופה מוגבלת החליטה החברה לזמנם לשימוע וזאת למרות התנגדות הועד". ועד העובדים פועל וימשיך לפעול על מנת להגן על העובדים.

מחברת חשמל נמסר: "מתוקף ההסכמים הקיבוציים חברת החשמל מנועה מלהעסיק עובדים לתקופה של למעלה מחמש שנים. עם קבלת העובד לעבודה מבהירים לו מראש את תקופת ההעסקה. במקרה המדובר, מרבית העובדים גויסו להשלמת פרוייקטי החירום של הקמת תחנות כוח. מאחר וחברת החשמל סיימה את הפרויקטים אין טעם להמשיך ולהחזיק עובדים אשר אין תעסוקה לספק להם. במקרים בהם עובד נדרש ע"י החברה, החברה בוחנת על פי כישוריו והתאמתו מתן קביעות. ככלל, החברה פועלת לצמצם את מצבת כוח האדם שלה ולהתייעל. במהלך 2015 פרשו פרישה מוקדמת 460 עובדים קבועים ובשנה הבאה בתיאום עם ארגון העובדים החברה תפעל להיפרד מעובדים נוספים."

מההסתדרות טרם נמסרה תגובה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker