דואג לשקופים? לשכת השר דרעי תשופץ בכמיליון שקל - ללא מכרז

על פי כללי מנהל תקין נדרש המשרד לצאת במכרז, אלא שהפעם זה לא יקרה והשיפוץ יתבצע על ידי קבלן בשם א.חביב ■ לשכת השר אריה דרעי: "לא מדובר בשיפוץ אלא בבניית משרד שלם בירושלים, לאחר שהלשכה היתה ממוקמת בתל אביב"

טלי חרותי-סובר
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

950 אלף שקל, לא פחות, מתכוון משרד הפריפריה להעביר לקבלן אחד, ללא מכרז, עבור שיפוץ לשכת שר הפריפריה.

השר אריה דרעי אולי דואג לשקופים, ומודאג מאוד מדו"ח העוני, אבל  למשרד שהוא עומד בראשו יש לא פחות ממיליון שקל מיותרים עבור שיפוץ נרחב, שיילך כולו לקבלן אחד בשם א. חביב - כך עולה מפרוטוקול ישיבה שערכה הוועדה הבינמשרדית של המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל ב-3 בדצמבר. בפרוטוקול נכתב: "המשרד מבקש לשפץ את הלשכה שנמצאת ברחוב כנפי נשרים ושטחה 320 מטר". הוועדה כללה את המנכ"לית סיגל שאלתיאל הלוי, חשב המשרד וגם את היועץ המשפטי.

שר הכלכלה אריה דרעי באזכרה לרב עובדיה יוסף בבית הכנסת הגדול
שר הכלכלה אריה דרעי באזכרה לרב עובדיה יוסף בבית הכנסת הגדולצילום: ליאור מזרחי

לא ברור מאיזו סיבה נדרש השיפוץ דווקא עכשיו. על פי כללי מינהל תקין נדרש המשרד לצאת במכרז, אלא שהפעם זה לא יקרה. "השיפוץ יכול להתבצע רק על ידי הקבלן א. חביב בע"מ" קובעת הוועדה, "מפני שהוא הקבלן היחיד המאושר לעבוד אצל בעלת הנכס – החברה הכלכלית ירושלים, ולבצע בו עבודות תשתית , מים, ביוב ויוצא בזה. יודגש כי הקבלן מבצע עבודות רבות עבור מינהל הדיור הממשלתי".

מסתבר שעבודות השיפוץ מעסיקות מאוד את המשרד בחודשיים האחרונים. בתחילת נובמבר העביר מנהל הלוגיסטיקה והנכסים חוות דעת שהתבססה על עבודות בינוי ראשוניות בלבד בסך 300 אלף שקל. בתחילת דצמבר נערכו שיחות עם הקבלן והסכום עלה ל-544 אלף שקל. בשלב זה הגיע אדריכל שהציג תחשיב שיפוץ הרבה יותר גבוה - 1,321 דולר, או לא פחות מ-5,124 שקל למטר.

סך הכל, על פי הפרוטוקול, אמור היה השיפוץ לעלות על פי התחשיב האחרון לא פחות מ-1.6 מיליון שקל. לשמחת לב כולם ניתנה הנחה, והתקציב המקסימלי מסתכם ב-950 אלף שקל, כולל מע"מ.

לפי שעה לא ברור, לא בפרוטוקול הדיון וגם לא במסמכים המצורפים, מה יעשה הקבלן במהלך השיפוץ ומה בדיוק יקבל השר תמורת קרוב למיליון שקל.

הבקשה אושרה כמובן, בין היתר, כפי שמפרט הפרוטוקול, מכיוון ש"השר הודיע כי ישהה בלשכה הזו, גם אם ימונה לשר במשרד נוסף".

תגובת לשכת השר אריה דרעי: "במסגרת החלטת הממשלה שהתקבלה לפני כחודש, הוחלט כי המשרד החדש לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל ירחיב את פעילותו באופן משמעותי. נקבע כי המשרד החדש יקבל תקנים חדשים ויקבל אחריות על למעלה מ-200 שכונות מצוקה ועשרות יישובים במצב סוציו-אקונומי נמוך בכל רחבי בארץ.

בשל העובדה שהמשרד במתכונתו המצומצמת עבד עד כה רק בתל אביב, הוחלט לבנות משרד קטן בבניין משרדים בשכונת גבעת שאול בירושלים שיאכלס את העובדים החדשים שאמורים להיקלט, וכן משרד למנכ"לית המשרד סיגל שאלתיאל הלוי ומשרד לשר אריה דרעי. מדובר כאמור במשרד קטן שנקבע על פי קריטריונים שקבע מינהל הדיור הממשלתי, שנבנה בסטנדרטיים צנועים ועלות הבנייה היתה חצי מהמקובל בשרות המדינה. מיותר לציין כי עלות הבנייה, בסך כולל של מאות אלפי שקלים, נעשתה באישור ועדת המכרזים של המשרד וחשב המשרד הכפוף לחשבת הכללית".

עוד נמסר מהמשרד לפיתוח הפריפריה והנגב כי הפרוטוקול עליו חתומה מנכ"לית המשרד הוא שגוי - ולא מדובר בשיפוץ אלא בבניית משרד שלם, לאחר שהלשכה היתה ממוקמת בתל אביב, עד היום.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker