הסתיימה שביתת העובדים הסוציאלים והפסיכולוגים

משרד הבריאות הגיע להבנות עם הסתדרות המח"ר ואיגוד העובדים הסוציאליים במספר תחומים, וביניהם: הענקת רשת בטחון למתמחים בפסיכולוגיה והתחייבות לא לצמצם את היקף השירות הציבורי

ז'נאן בסול
ז'נאן בסול
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

הסתדרות המח"ר ואיגוד העובדים הסוציאליים הודיעו אתמול על הפסקת שביתת הפסיכולוגים והעובדים הסוציאליים, עובדי 54 המרפאות הציבוריות והתחנות לבריאות הנפש של משרד הבריאות. סכסוך העבודה בגין הרפורמה בבריאות הנפש, עדיין בתוקף.

הפסקת השביתה הגיעה אחרי פגישה שנערכה ביום ג' בין נציגי המדינה לבין הסתדרות המח"ר ואיגוד העובדים הסוציאליים. בפגישה הושגו הבנות והתחייבויות מצד משרד הבריאות במספר נושאים, וביניהם, כי לא צפויה הודעה על הקפאת תקנים במרפאות לבריאות הנפש; כי אין כוונה לפגוע בהיקף התמחויות ושכר המתמחים, והענקת "רשת ביטחון" למרפאות הממשלתיות בהן מועסקים המתמחים.

עוד הוסכם כי ייבחנו דרכים להקלת הנגישות למרפאות ולתחנות הציבוריות לכלל האוכלוסייה, לרבות לאלה המופנים על ידי מערכת הרווחה, השירות הפסיכולוגי החינוכי ועל ידי מטפלים שיקומיים.

למרות ההבנות, סכסוך העבודה שהכריזה ההסתדרות ואשר נכנס לתוקף ב-1 ביולי עדיין נמשך, במסגרת ההבנות עוד הוסכם כי הצדדים ימשיכו במו"מ. סכסוך העבודה החל על רקע כניסת הרפורמה לבריאות הנפש לתוקף, ומטרתו הגעה להסכם קיבוצי עבור עובדי מרפאות בריאות הנפש הציבוריות.

הפגנת עובדים סוציאליים מול משרד האוצר ב-2011
הפגנת עובדים סוציאליים מול משרד האוצרצילום: אמיל סלמן

השביתה במרפאות ובתחנות בריאות הנפש החלה ביום שני האחרון לאחר שלטענת עו"ד יעל רון, יו"ר הסתדרות המח"ר ועו"ס מומחה צפרא דוויק,יו"ר איגוד העובדים הסוציאליים, המדינה חזרה בה מההבנות שהושגו עמן ועם יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, במהלך חודש נובמבר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker