סקר: 40% מהערבים חשים אפליה בקבלה לעבודה

מסקר שערכה נציבות שוויון הזדמנויות בעבודה עולה כי שליש מהאקדמאים הערבים במקצועות הדורשים התמחות מצאו מקום להתמחות רק כעבור שנה וחצי ■ הפרות של זכויות בסיסיות, כמו תשלום שכר מינימום ושעות נוספות, שכיחות יותר בקרב מעסיקים ערבים

ז'נאן בסול
ז'נאן בסול
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

נציבות שוויון הזדמנויות בעבודה של משרד הכלכלה פירסמה אתמול, לרגל סיכום שמונה שנות פעילות, סקר העוסק בתחושות ובחוויות של אפליה בקרב מועסקים מהחברה הערבית בישראל. הסקר מצביע על כמה חסמים עיקריים שעומדים בפני מועסקים ומועסקות ערבים: קושי למצוא התמחות, הפרות של זכויות מגן בסיסיות בעבודה אצל מעסיקים ערבים, ואי־קבלה לעבודה עקב הבלטת הזהות הערבית.

מהסקר עולה כי כשליש (32%) מבעלי תואר ראשון במקצועות שבהם נדרשת התמחות, מצאו מקום להתמחות בו רק כעבור שנה וחצי או שנתיים מתום לימודיהם. חצי מהמשיבים ציינו כי קיבלו שכר במהלך ההתמחות, וחצי דיווחו כי לא קיבלו שכר.

משרדי הייטק בנצרת - עובדת ערביה, עובד דתי ועובד חילוני
משרדי הייטק בנצרת - עובדת ערביה, עובד דתי ועובד חילוני

מהסקר עולה גם כי הפרות של זכויות מגן בסיסיות (שכר מינימום, תשלום שעות נוספות, חופשה שנתית, הפרשה לקרן פנסיה) מתקיימות בשכיחות גבוהה יותר בקרב מעסיקים ערבים מאשר בקרב מעסיקים יהודים. בעוד 75% מהמעסיקים היהודים של המשתתפים בסקר משלמים לעובדים עבור שעות נוספות, רק 57% מהמעסיקים הערבים עושים זאת.

החיג'אב פוגע בסיכוי להתקבל לעבודה

כאשר נשאלו המשתתפים בסקר כיצד משפיעה הזהות הערבית שלהם על התעסוקה, השיבו 39% כי זו פוגעת בסיכוייהם להתקבל למקומות עבודה. שליש העידו כי לאחר שהתקבלו לעבודה, זהותם הערבית פגעה בסיכויי הקידום המקצועי שלהם, ו–21% העידו כי היא פגעה ביחסיהם עם קולגות, עם הממונה עליהם ואף עם לקוחות במקום העבודה.

בקרב הנשים הערביות שהשתתפו בסקר, 27% העידו כי הן עוטות חיג'אב, ומתוכן דיווחו 39% על אפליה בקבלה לעבודה בשל כך. כשליש (31%) ציינו שהדבר פוגע בסיכוייהן להתקדם בעבודה.

כרבע מהנשים שהשתתפו בסקר ציינו כי הן סובלות מאפליה במידה בינונית עד רבה מאוד על רקע לאום (28%), דת (26%) והשקפה (23%). כחמישית (18%) דיווחו על אפליה על רקע מגדרי במידה בינונית עד רבה מאוד. 28% מהנשים דיווחו על אפליה בקבלה לעבודה ובקידום מקצועי (24%) במידה בינונית עד רבה מאוד.

בקרב הגברים הערבים שהשתתפו בסקר דיווחו שליש על תחושות וחוויות של אפליה במידה בינונית עד רבה מאוד. זאת, על רקע השקפה (35%), לאום (33%) ודת (27%). 34% דיווחו על אפליה בקבלה לעבודה, ו–31% בקידום בעבודה.

נציבות שוויון הזדמנויות בעבודה מטפלת באפליה על רקע לאום, מגזר, נטייה מינית, דת, גיל, שירות מילואים, הריון, טיפולי פוריות, מוצא, עמדה פוליטית ועוד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker