ממחר: שביתה ללא הגבלת זמן במרפאות הציבוריות ובתחנות בריאות הנפש

הסתדרות המח"ר ואיגוד העובדים הסוציאליים: משרד "הבריאות פוגע בהתמחות העובדים הסוציאליים והפסיכולוגים; מקפיא תקנים ומאפשר את קיומם של מסלולים עוקפי רופא משפחה"

ז'נאן בסול
ז'נאן בסול
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

עדכון (9 בדצמבר, ד'): נוכח המבוי הסתום וחוסר ההתקדמות במשא ומתן בין משרד הבריאות לעובדים הסוציאליים והפסיכולוגים, ששביתתם נכנסת ליומה השלישי, יתקיים מחר (ה'), ב-14:00 כנס חירום בבית ההסתדרות בתל אביב. בכנס יוחלט על המשך הצעדים.

מחר (ב') ישביתו הפסיכולוגים והעובדים הסוציאליים את המרפאות הציבוריות והתחנות לבריאות הנפש של משרד הבריאות בכל הארץ. השביתה היא ללא הגבלת זמן והמסגרתה לא יינתנו שירותים ב-54 מרפאות ברחבי הארץ המספקות שירות לקרוב ל-56,000 מטופלים בשנה מתוכם 10,000 ילדים.

בית חולים פסיכיאטרי אברבנאלצילום: דניאל צ'צ'יק

השביתה הוכרזה בעקבות הפרות בסיכומים שהתקבלו בפגישה שהתקיימה בין יו"ר הסתדרות המח"ר (האקדמאים במדעי החברה והרוח) יו"ר ואיגוד העובדים הסוציאלים לבין מנכ"ל משרד הבריאות. בין ההפרות: הקפאת תקנים במרפאות הציבוריות, קיצוץ במימון מלגות למתמחים, ומתן האפשרות לקיים מסלולים "עוקפי רופא משפחה" למרפאות המנוהלות על ידי עמותות לאחר שסירב לאפשר זאת למרפאות הציבוריות. הפגישה התקיימה בעקבות החשש לביטחונם התעסוקתי של עובדי התחנות והפגיעה במטופלים בעקבות הרפורמה בבריאות הנפש שנכנסה לתוקף ביולי 2015.

במכתב שנשלח היום (א') למנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב, טוענות יו"ר הסתדרות המח"ר יעל רון, ויו"ר איגוד העובדים הסוציאליים עו"ס מומחה צפרא דוויק, כי משרד הבריאות מסתיר נתונים בנוגע לנפח הפעילות במרפאות מאז כניסת הרפורמה לתוקף, פוגע בהתמחויות הסטודנטים לפסיכולוגיה על ידי קיצוץ במימון, מקפיא תקנים במרפאות הציבורית, ומאפשר את קיומם של מסלולים "עוקפי רופא משפחה" למרפאות המנוהלות על ידי עמותות לאחר שסירב לאפשר זאת למרפאות הציבוריות".

ממשרד הבריאות נמסר כי "במשרד הבריאות לא התקבלה כל הודעה אודות השביתה. הטענות המועלות במכתב משוללות אחיזה במציאות - המשרד נמצא בשלבים של מו"מ עם ההסתדרות והודעה על שביתה אינה תואמת את שסוכם עם יו"ר ההסתדרות. משרד הבריאות יעמוד בדברים שסוכמו עם יו"ר ההסתדרות ומחויב לחיזוק מערך בריאות הנפש הציבורי וכן להכשרת דור העתיד במקצועות הבריאות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker