ייפתח תיק החקירה נגד הסתדרות הנוער העובד והלומד בחשד לזיוף טפסי הצטרפות

בעקבות ערעור מקדונלד'ס על סגירת התלונה שהוגשה נגד הסתדרות הנוע"ל בחשד לזיוף טפסי הצטרפות, מורה הפרקליטות על פתיחת חקירה פלילית ■ הסתדרות הנוע"ל: "מברכים על פתיחת החקירה"

ז'נאן בסול
ז'נאן בסול
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

פרקליטות המדינה החליטה לפתוח את תיק החקירה בפרשת התלונה של מקדונלדס על זיוף טופסי הצטרפות לוועד עובדי החברה, שאותו אירגנה בזמנו הסתדרות נוער העובד והלומד. כך עולה ממכתב ששלח המשנה לפרקליט המדינה אלי אברבנאל לעורך דינה של מקדונלדס, יהושע למברגר.

אברבאנל כתב: "הריני להודיעך כי המשנה לפרקליטות המדינה, החליט להורות על פתיחה בחקירה. תיק המשטרה יועבר בימים הקרובים למשטרה לצורך חקירת התלונה. בהמשך תתקבל על ידי פרקליטות המחוז החלטה לגופו של עניין".

המכתב הגיע בעקבות ערעור שהגישה חברת מקדונלדס לפרקליטות על סגירת התלונה שהגישה למשטרה בסוף 2014, אז טענה כי הסתדרות הנוער העובד והלומד זייפה טפסי הצטרפות של עובדי מקדונלד'ס. במאי 2015, החליטה המשטרה שלא לפתוח בחקירה וסגרה את התיק, זאת על אף שהודיעה לרשת מקדונלד'ס כי קיימת תשתית ראייתית לעבירות פליליות שביצעה לכאורה הסתדרות הנוער העובד והלומד בשנה האחרונה, כאשר ניסתה לאגד את עובדי הרשת.

מהנהלת מקדונלדס נמסר: "יש לנו אמון מלא במערכת אכיפת החוק".

סניף מקדונלד'ס
סניף מקדונלד'סצילום: ניר כפרי

מהסתדרות הנוער העובד והלומד נמסר: "הסתדרות הנוער העובד והלומד מברכת על פתיחת החקירה, שאין לנו ספק שתוכיח אחת ולתמיד שטענות הנהלת מקדונלדס מופרכות מיסודן וכי ההנהלה משתמשת, ולא בפעם הראשונה, במשטרת ישראל ככלי ניגוח בעובדים הנאבקים על זכויותיהם. בעבר ההנהלה כבר הביאה לחקירתה במשך שעות של נערה בת 17 שכל חטאה היה שהשתתפה בשביתה, והתיק נגדה נסגר בלא כלום, ולאחרונה, קבע בית הדין לעבודה כי הנהלת מקדונלד'ס פגעה בהתארגנות העובדים הצעירים ברשת. אנחנו מקווים כי לאחר שהחקירה תסתיים בלא כלום ההנהלה תפסיק לחפש תירוצים לא לדבר עם העובדים ותחזור למשא ומתן".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker