למה רשתות המזון מתרחקות מהמכרז עבור אספקת מזון לבית ראש הממשלה?

בבית ובמשרד ראש הממשלה צורכים מזון ב-35 אלף שקל בחודש - ולמרות זאת מעדיפות הרשתות שלא לגשת למכרז ■ על הסיבות להתחמקות והחלופות שמציעה ועדת המכרזים

טלי חרותי-סובר
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

פרוטוקול מספר 135 של דיון ועדת המכרזים במשרד ראש הממשלה מן השבוע שעבר מעלה מצוקה: רשתות המזון, כך נאמר בו, לא מעוניינות לגשת למכרז עבור אספקת מזון למעון ומשרד ראש הממשלה בסך מצטבר של 400 אלף שקל בשנה. מפרוטוקול הדיון לא ברור האם מדובר במעון ומשרד ראש הממשלה בירושלים בלבד או גם בהתייחס למעון בקיסריה.

ההסבר לסירובן של החברות הוא כי הן לא רגילות לתנאי התשלום של המדינה. בנוסף, לטענתן, הן לא יכולות להתחייב על מחיר קבוע עבור המוצרים לכל שנת ההתקשרות. הפרוטוקול מגולל שני ניסיונות לאיתור ספק שכשלו ב-2012 וב-2013 ומתוך כך נעשתה החלטה שלא להוציא מכרז כושל נוסף עבור שנת 2016.

ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה
ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרהצילום: AGF s.r.l./REX Shutterstock

ככל הנראה לא מדובר בהוצאות כיבוד ואירוח

ועדת המכרזים, כך מספר הפרוטוקול, מתלבטת בין שתי חלופות; האחת לפיה "המשרד ימשיך להתקשר עם 5-6 רשתות מזון שלכל אחת מהן תצא הזמנת עבודה על סכום זהה מהתקציב, כפי שנעשה בהתקשרויות האחרונות", או החלופה כי "היחידה המקצועית תרכיב סל מוצרים על בסיס מוצרי המזון שנרכשים באופן קבוע ותבדוק את המחירים ברשתות המזון הרלוונטיות באותו יום או בימים סמוכים. לאחר בדיקת המחירים, ייבחנו שלושת רשתות המזון הזולות ביותר, וכל התקציב יחולק באופן שווה בין שלושתן".

חברי הוועדה מוצאים כי החלופה העדיפה היא השניה. לקראת סוף שנת 2016 תיבחן שוב האפשרות לפרסום מכרז לרכישה.

ממשרד ראש הממשלה לא התקבלה תגובה.

מעון ראש הממשלה בירושלים
מעון ראש הממשלה בירושליםצילום: אלכס ליבק

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker