עובדות הניקיון באוניברסיטת ת"א יפגינו מול ההנהלה: הקבלן מנכה משכרן את ההפסקה

העובדות מוחות נגד ניכוי זמן ההפסקה שלהן: "דרישותינו בסיסיות - הפסקה כחוק. האוניברסיטה מתנערת מאחריותה" ■ האוניברסיטה התנתה קיום ההפגנה ב"מחאה שקטה בלבד"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
"מנקים את האקדמיה - עוברים להעסקה ישירה", עובדי הניקיון מפגינים באוניברסיטהצילום: מוטי מילרוד

ועד עובדות הניקיון באוניברסיטת תל אביב, המאוגדות בכוח לעובדים, תקיימנה היום (ד') בשעה 11:45 הפגנה מול משרדי הנהלת האוניברסיטה בהשתתפות סטודנטים ומרצים, במחאה על הפגיעה בזכות העובדות להפסקה.

לפי החוק, העובדות זכאיות להפסקה שאורכה חצי שעה מחוץ לשטח האונברסיטה על יום עבודה בן 8 שעות. עם זאת, שתי חברות הקבלן (ברק גדעון ו-ISS) שמעסיקות את העובדות, מנכות ממשכורתן חצי שעה על הפסקה. העובדות עוד מוסיפות כי אין להן אפשרות מעשית לעזוב את שטח העבודה.

"אנחנו מחוייבים לעמוד בהספק ולסיים בניינים. עובדת שתצא מהמתחם לא תספיק לחזור ולכן עובדות רבות מעבירות את זמן ההפסקה בחדר האחזקה שבבניין", מסביר אומר עלי תולת, יו"ר ועד העובדות וחבר הנהגת כוח לעובדים. לדבריו, "פנינו להנהלת האוניברסיטה ועד עכשיו מתנערת ההנהלה מאחריות ומטילה את הנושא על הקבלנים".

יש לציין כי הנהלת האוניברסיטה התנתה את קיום ההפגנה ב"שמירה על השקט" והימנעות משימוש במגאפונים על מנת "לא לפגוע בלימודים", זאת על אף שמיקום ההפגנה - מול משרדי ההנהלה - רחוק מכיתות הלמוד. לפני כחודש הפגינו מול ההנהלה עובדי הקליניקות המשפטיות של האוניברסיטה במחאה על תנאי ההעסקתם, ובה לא הוטלה מגבלה מסוג זה. מאוניברסיטת תל אביב נמסר כי "העובדות אמרו שבמהלך ההפגנה תהיה צעדה בין בניינים שיש בהם כיתות לימוד, ולכן ביקשנו מהם לא להרעיש ולהפריע לתלמידים".

בחודש ינואר יסתיים המכרז של חברת ISS. העובדים חוששים כי במעבר בין הקבלנים ייפגעו זכויותיהם. מ-ISS נמסר כי "החברה פועלת לפי הדין בכל ההתנהלות מול העובדים. נושא הפנייה יבדק ובמידה ויש טעות בהתנהלות - הדבר יטופל באופן מיידי".

מברק גדעון לא נמסרה התייחסות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker