בית הדין לעבודה ביטל פיטורים של שני עובדים באלבר

על פי ההחלטה, מדובר במהלך אסור על רקע פעילותם הארגונית של השניים; אלבר: נערער על פסק הדין

ז'נאן בסול
ז'נאן בסול
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

בית הדין האזורי לעבודה בבאר שבע, בראשות  השופט צבי פרנקל, נתן אתמול (ב') צו המורה לחברת אלבר להחזיר שני עובדי החברה, יו"ר ועד הפעולה וחברו לוועד, שפוטרו בחודש אוקטובר האחרון, לעבודה סדירה.

חברת אלבר טענה כי הסיבה לפיטורים הייתה כי השניים שלחו מסרונים ללקוחות החברה בהן נכתב שהחברה מרמה אותם ומוכרת להם כלי רכב ששימשו להשכרה ומציגה את כלי הרכב כאילו היו בליסינג.

ההסתדרות טענה כי הפיטורים קשורים להתארגנות העובדים, וההוכחה היא כי הפיטורים נעשו בסמוך לצעדים שנקט בהם הוועד.

השופט צבי פרנקל ביטל את הפיטורים, וקבע שלא הוכח קשר בין שליחת המסרונים ללקוחות לבין פעילות אנשי הוועד. עוד קבע בית הדין שאם תוכח בהליך העיקרי מעורבות שני העובדים בשליחת המסרונים, הדבר יצדיק את פיטוריהם.

סניף סוכנות למכוניות אלבר
אלברצילום: עופר וקנין

עם זאת, נכתב בפסק דין כי ההחלטה שניתנה היא על סמך הראיות שהוצגו בפני בית הדין בסגרת ההליך הזמני אך אם יוכח בהליך העיקרי כי העובדים אכן מעורבים בשליחת מסרונים ללקוחות החברה אז התנהגות זו פוגעת בחברה ובמוניטין שלה ועל כן פיטוריהם מוצדקים, אפילו אם הם חברי וועד.

כ- 1200 מעובדי אלבר, חברה שמפעילה ליסינג תפעולי, התאגדו בהסתדרות באפריל 2014 ובמשך יותר משנה וחצי, מנהלים העובדים, בליווי ההסתדרות משא ומתן לקראת הסכם קיבוצי ראשוני בחברה. במשא ומתן לא נרשמה התקדמות ואך נטען בהסתדרות כי היא מתנכלת לחברי ועד הפעולה.

יצויין  כי ביולי 2014 הכריזה ההסתדרות על סכסוך עבודה בחברה במחאה על המבוי הסתום במשא ומתן.

מאלבר נמסר: "אנחנו מתכוונים לערער על פסק הדין"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker