המחליף המיועד של ינון מגל: "משפחה זה אבא, אמא וילדים - לא שני אבות וילד"

מחליפו של ינון מגל מטעם הבית היהודי הוא אבי וורצמן, לשעבר סגן שר החינוך, שלא מכיר במשפחות חד מיניות, והשתמש במשאבי משרד החינוך עבור מערכת הבחירות

טלי חרותי-סובר
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

אבי וורצמן, בקדנציה הקודמת סגן שר החינוך של שי פירון, עוד לא הספיק לעזוב את הכנסת וכבר הוא חוזר אליה. וורצמן אמור להיות מחליפו של ינון מגל שהודיע היום (ב') על התפטרותו.

וורצמן עלה כמה פעמים לכותרות במהלך כהונתו הקצרה הקודמת. אחת מהן היתה כאשר אמר בכנס כי "משפחה זה אבא אמא וילדים ולא שני אבות וילד". על דבריו הגיבה בכעס חברת הכנסת לשעבר עדי קול מ"יש עתיד", שטענה כי סגן שר החינוך לא יחליט מי היא משפחה בישראל. הנושא עלה לדיון בין היתר על רקע הענקת נקודות זכות למשפחות חד מיניות  , בדומה לנקודות הזכות שמקבלים אבות ואמהות, חוק שיש עתיד נסתה לקדם כשהבית היהודי חוסמת אותו.

אבי וורצמן
אבי וורצמןצילום: תומר אפלבאום

וורצמן גם אחראי להענקת מיליוני שקלים למיזם 929 לקריאת פרק יומי בתנ"ך. הפרויקט, שיזם וורצמן ממומן על ידי משרד החינוך ב-23 מיליון שקל. המימון הגיע באישורו של וורצמן על אף שלא ברור מהו בדיוק הקשר למשרד החינוך, ואם מדובר בפרויקט תרבותי, מדוע משרד התרבות לא מבצע אותו.

במהלך מערכת הבחירות האחרונה קיבל וורצמן צו מניעה מטעם ועדת הבחירות המרכזית שקבעה כי אסור לו להשתמש במשאבי משרד החינוך לצרכי תעמולה לאחר ששלח לכלל העובדים מיילים המפארים את פעילותו.

הח"כ האנטי-חברתי ביותר בכנסת הקודמת

מנתוני המדד החברתי, של ארגון המשמר החברתי, המודד את הצבעותיהם של הח"כים בנושאים כלכליים וחברתיים, עולה כי ורצמן היה הח"כ שקיבל את הציון הגרוע ביותר לאורך כל זמן כהונתה של הכנסת ה-19. הציון שלו עמד על מינוס 15.4.

"ורצמן לא קידם נושאים כלכליים-חברתיים בכנסת, ולעתים אף כשל מלקדם נושאים עליהם היה אמון כסגן שר החינוך", אמר ראש מחלקת המחקר של המשמר החברתי, ארן רונדל. "כך למשל  לא טרח להגיע להצבעה על הרחבת חוק השאלת ספרי לימוד, אף שמרבית סיעתו תמכה בו, ונעלם ממליאת הכנסת כאשר סיעתו כולה התנגדה להכנת תוכניות חינוך נגד אלימות במסגרת החוק". לשם השוואה, חברת כנסת אחרת מן הבית היהודי, שולי מועלם, קיבלה את הציון הגבוה ביותר בסיעת הבית היהודי בכנסת הקודמת - 37.3.

לא ניתן היה להשיג את תגובתו של וורצמן.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker