סניפי בנק ערבי ישראלי שהושבתו בסוף השבוע שעבר ישובו מחר לפעילות

בתחילת נובמבר הכריזה ההסתדרות על סכסוך עבודה בבנק ■ עובדי הבנק מוחים על כך ששכרם נמוך משכר עמיתיהם בבנק לאומי, שעמו הם מתמזגים

ז'נאן בסול
ז'נאן בסול
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

בנק ערבי ישראלי ישוב מחר (ב') לפעילות, לאחר שהודיע בסוף השבוע שעבר על השבתה מוחלטת של כל סניפיו. בעוד כחודש אמור לצאת לפועל המיזוג בין בנק לאומי לבנק ערבי ישראלי, אך המשא ומתן בין הנהלת הבנק לוועד העובדים אינו מתקדם ואף נמצא על סף פיצוץ.

עובדי הבנק מוחים על כך ששכרם נמוך משכר עמיתיהם בבנק לאומי, שעמו הם מתמזגים, לצד כך שאופק הקידום שלהם מצומצם באופן משמעותי ביחס לזה של עובדי לאומי. זאת, לאחר שעובדי הבנק השביתו ב-17 בנובמבר את כל סניפיו בכלל היישובים הערבים למשך יום אחד - לאחר שהכריזה ההסתדרות על סכסוך העבודה בתחילת החודש.

סניף של הבנק הערבי ישראלי בסכנין
סניף של הבנק הערבי ישראלי בסכניןצילום: תומר נויברג

בנוסף טוענים בוועד כי מנכ"ל בנק ערבי ישראלי הודיע לעובדים כי אם יתברר שלחלק מהם הוענקו הטבות אישיות גבוהות יותר מאשר לעמיתיהם בבנק לאומי - תקוזז כל הטבה כזו משכרם. זאת, לאחר שהוועד ביקשו לבחון את פערי השכר בינם לבין עובדי בנק לאומי.

יו"ר ועד עובדי בנק ערבי ישראלי, פאהד מוראד שנאן, אמר כי "גישה מקוממת זו אינה חוקית ומנוגדת באופן בוטה לזכויותיהם של העובדים. מדובר בניסיון לטרפד כל בדיקה רצינית ועניינית של סוגיית פערי השכר של העובדים. אנו רואים בדרישה זו של הנהלת הבנק הערבי ישראלי חצייה של גבולות הטעם הטוב".

מבנק לאומי נמסר כי "אנו מצרים על סכסוך העבודה שהכריז ועד העובדים. לאומי מחויב לתהליך המיזוג - אשר אינו כולל פיטורין ומבטיח שמירה על זכויותיהם של העובדים". הבנק דוחה בתוקף את טענות הוועד בדבר קיזוז ההטבות. לטענתם, "המיזוג עתיד להטיב עם עובדי בנק ערבי ישראלי, אשר יהפכו לעובדי 'לאומי' וצפויים ליהנות מהרחבת תחומי העניין ופיתוח ערוצי הקידום שייפתחו בפניהם לאחר המיזוג".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker