עובדי המכללה האקדמית בית ברל התאגדו בארגון כוח לעובדים

עובדי הסגל המנהלי והמרצים מהסגל הזוטר התאגדו בארגון ■ הוועד יפעל לשנות את דפוסי ההעסקה השעתיים ואת החוזים הקצרים

ז'נאן בסול
ז'נאן בסול

ארגון כוח לעובדים הכריז על היותו הארגון היציג של הסגל המנהלי וסגל ההוראה הזוטר במכללה האקדמית בית ברל. זאת אחרי שלמעלה משליש מכ-600 המורים מן החוץ (הסגל הזוטר) במוסד, הצטרפו לארגון.

הוועד יפעל לשינוי דפוסי ההעסקה במכללה: לפיהם המרצים מקבלים תשלום שעתי (בעבור שעות ההוראה בפועל), ומועסקים בחוזי העסקה קצרים שתקפים לשישה חודשים, שמאפשרים להנהלה לפטר אותם מדי שנה, ולא מבטיחים לעובדים ביטחון תעסוקתי או אפשרויות קידום.

בנוסף למרצים מהסגל הזוטר, 180 עובדי הסגל המנהלי במכללה התאגדו בארגון.

מכללת בית ברל

יש לציין כי בשנה האחרונה החליטו העובדים להתארגן באופן עצמאי, ולא במסגרת ההסתדרות, ואף הגיעו להבנות עם ההנהלה לקראת הסכם קיבוצי אך הממונה על השכר באוצר סירב לאשר את ההסדר ללא ארגון יציג. העובדים התאגדו בכוח לעובדים בכדי לקדם הסכם קיבוצי על בסיס ההסכמות אליהם כבר הגיעו אל מול ההנהלה.

עובדי הסגל המנהלי היו מאוגדים בהסתדרות בשנות השמונים ואף חתמו עם ההנהלה על הסכם קיבוצי אך במהלך שנות ה-90 נקלטו עובדים בחוזים אישיים, כך שרק 20% מן העובדים היו במסגרת הסכם קיבוצי.

המכללה האקדמית בית ברל היא מוסד אקדמי רב-תחומי להשכלה גבוהה המעניק תארים ראשונים ושניים בהוראה וחינוך, באמנויות ומדעי הרוח והחברה.

יש לציין כי בית ברל הוקם ב-1949 כבית מדרש של תנועת העבודה ועד היום פועל במתחם המכון ל"מנהיגות בינלאומית של ההסתדרות החדשה" בית הספר הרשמי להכשרות ועדי עובדים ואיגודים מקצועיים של ההסתדרות החדשה, כך שלכאורה היה טבעי יותר אם הוועד היה פונה דווקא להסתדרות כארגון עובדים.

מההסתדרות לא נמסרה תגובה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker