רשות ההגירה והאוכלוסין אישרה: 3,300 מטפלים סיעודיים ישארו בישראל

שר הפנים סילבן שלום: "ניתוק המטופל מהמטפל המסור שמלווה אותו לאורך שנים תגרום לנזק מיותר" ■ קו לעובד: " בזמן ההמתנה זכויותיהם נפגעות וחייהם הופכים תלויים באוויר בהמתנה לאישור או סירוב האשרה"

ז'נאן בסול
ז'נאן בסול
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
עובדת סיעוד פיליפינית מסיעה קשישה על כסא גלגלים
קשישה סיעודית. מבוגרים שכבר אין ביכולתם לממן את התשלומים החודשיים, מפסיקים את הביטוח ונשארים ללא כל כיסויצילום: אלון רון

שר הפנים סילבן שלום אישר הארכת שהיית 3,300 מטפלים זרים סיעודיים אשר חלפו חמש שנים מיום כניסתם לישראל וכיום אינם מחזיקים באשרת עבודה חוקית.

שר הפנים, סילבן שלום, החליט על הכשרת שהייתם של 3300 עובדים זרים בענף הסיעוד למרות שפג תוקף שהייתם לאחר שחלפו חמש שנים מיום כניסתם לישראל, לאחר שהוכח שקיים קשר עמוק בינם לבין מטופליהם וכי עזיבתם עלולה לגרום לקשיים אצל המטופלים הסיעודיים.

לטענת שלום, ההחלטה הגיעה בעקבות התחשבות נדרשת בצרכי המטופלים הסיעודיים; "ניתוק המטופל מהמטפל המסור שמלווה אותו לאורך שנים תגרום לנזק מיותר. אם יש ביכולתי לעשות שימוש בסמכויותיי ולהקל ולו במעט על המטופלים, הרי שהחלטה זאת היא המענה ההולם והנכון ביותר למצוקה שהלכה והתעצמה בכל חלקי הארץ״.

ארגון קו לעובד עתר החודש לוועדה ההומניטרית ברשות ההגירה והאוכלוסין, שדנה בהארכת אשרות שהייה לעובדים הזרים מטעמים מיוחדים, במחאה על האיטיות בטיפול בבקשות. מהארגון נמסר כי: "מדובר בזלזול בוטה בעובדים אשר ממתינים חודשים ואף שנים לתשובה בעניינם. בזמן ההמתנה זכויותיהם נפגעות וכמובן חייהם הופכים תלויים באוויר בהמתנה לאישור או סירוב האשרה. האישור הגורף שניתן כעת לכל הבקשות מעיד על חוסר התוחלת בעיכוב התשובה. מבחינתנו, טוב יעשה משרד הפנים אם יבטל את הנוהל להגשת בקשה לוועדה ההומניטרית מראש, אם אין בכוונתו או ביכולתו לדון בבקשות. או לחילופין יפעל לפי הנוהל באופן קבוע תוך התחשבות במצבם של העובדים ומטופליהם הממתינים לאשרה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker