ההסתדרות הלאומית: הנהלת מכבי שירותי בריאות קוראת לעובדים לבטל את הצטרפותם לוועד

בהסתדרות הלאומית טוענים כי הנהלת מכבי שירותי בריאות מנסה לפגוע בהתארגנות העובדים ■ מכבי שירותי בריאות: "מכבי לא קראה לעובדיה להתנגד להתארגנות זו או אחרת, ואף לא שלחה כל הודעה בעניין"

ז'נאן בסול
ז'נאן בסול
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

מחר (ג') יתקיים דיון בבית הדין האזורי לעבודה בעקבות פניית ההסתדרות לבית הדין עקב ניסיון הנהלת ההסתדרות לפגוע בהתארגנות העובדים, כפי שטענו בהסתדרות. בהסתדרות הלאומית טענו כי הנהלת מכבי שירותי בריאות מנסה לפגוע בהתארגנות העובדים.

למשל, העובדים קיבלו מייל מעובדת בתפקיד ניהולי שמאיץ בעובדים לבטל את ההצטרפות להסתדרות ובו נכתב "מוזמנים להצטרף לעצומה נגד הקמת הוועד". והוסיפה, "אם אתם חושבים שוועד יכול להזיק לכולנו כלכלית, שוועד שמייצג שליש מהעובדים יקבע לכולנו את סדר היום, שוועד יפסיד לנו את התנאים הסוציאליים שיש לנו, מקומכם איתנו".

עוד טענו בהסתדרות כי מנהלים אומרים לעובדים שההתארגנות אסורה ושההנלהלה ביקשה שנציגי ההסתדרות יגיעו לסניפים להחתים את העובדים בתיאום מראש אך כל הסניפים שהורשו להגיע אליהם היו סגורים.

יש לציין כי ההסתדרות הלאומית החלה בתהליך הקמת וועד במכבי שירותי בריאות השבוע ואף הכריזה בשבוע שעבר על החתמת כשליש מהעובדים ועל עצמה כארגון יציג.

מייל המציג קריאה של הנהלת מכבי שירותי בריאות לעובדים לבטל את הצטרפותם לוועד
מייל שנשלח לעובדי מכבי שירותי בריאות

ממכבי שירותי בריאות נמסר כי: "הנהלת מכבי דוחה את טענות ההסתדרות. מכבי לא קראה לעובדיה להתנגד להתארגנות זו או אחרת, ואף לא שלחה כל הודעה בעניין. בין העובדים מתנהל שיח בנושא ההתארגנות ובמסגרתו העובדים מביעים את דעותיהם השונות. טענות ההסתדרות אינן אלא ניסיון נוסף להליך אימים על עובדים שבחרו שלא להצטרף להסתדרות. ניסיון זה מצטרף למהלכים פסולים שהובאו לידיעת מכבי באשר לניסיונות לצירוף עובדים להסתדרות על בסיס מידע מטעה. מכבי קוראת להסתדרות לשמור על זכויות כלל העובדים וכבודם"

במקביל לכך, טענו כמה עובדים כי ההסתדרות פעלה בחוסר תום לב החתימה את העובדים "בלי שיידעו על מה הם חותמים". נ' עובד מכבי טען כי "תהליך ההחתמה נעשה דרך מסרונים שנשלחו לעובדים בהם התבקשו ללחוץ על לינק ולמלא פרטים. המסרונים הגיעו עם הסמל של מכבי והעובדים לחצו בלי לדעת מה זה. הולך ומתקבל הרושם כי אנשים לא ידעו על מה הם חותמים", ומוסיף, "יש עובדים שלא ידעו שההצטרפוצת כרוכה בתשלום. אחת האחיות אפילו אמרה שנכנסו אליה בזמן שיש מטופל בחדר ומרוב שלחצו היא אמרה אוקיי בסדר תחתים אותי."

עוד נמסר מהעובד כי "חלק גדול מהעובדים מתנגדים בתוקף לחברות בוועד עובדים תמורת תשלום. בנוסף, לא ייתכן שתוך 4 ימים הצליחו כמה עובדי וועד לארגן חתימות של 250 עובדים."

נ' אומר כי הוא ועמיתה שלו לעבודה פתחו דף פייסבוק בשם "מכבי שלנו, לא של ההסתדרות" ובו הם פתחו עצומה בה הם מוחים על מסירת פרטי העובדים ע"י חברי הוועד לגוף חיצוני, ודורשים "להשאיר את ההסתדרות מחוץ למכבי שירותי בריאות".

ו' עובדת נוספת, הביעה את התנגדותה "להתפרצות" של ההסתדרות: "הרגשתי מותקפת. תוך 48 שעות שלחו 4 סמסים והתקשרו 3 פעמים. בפעם השלישית שאלתי את הנציג של ההסתדרות אם הוא יודע משהו על ההסכם שלי ומה יש להסתדרות הלאומית להציע לי מבחינת שיפורים אבל הוא רק חזר על המשפט 'זה למען שיפור התנאים. הם התפרצו לחדרי האחיות למרות שהיו שם מטופלים, הם שלחו לנו מסרונים שבכתובת זה היה נראה כאילו זה של מכבי עם השם Vמכבי, היה שם לינק 'לחץ אם אתה רוצה להצטרף לוועד מכבי' בלי להזכיר מה זה הוועד, או למי הוא שייך". והוסיפה, "קולגה שלי ניסתה לבטל את ההצטרפות אבל לא הצלחנו להשיג אותם - לא היה מענה, הפקס היה מנותק וכשהתקשרתי ענתה לי נציגת שירות שאמרה לי שהיא לא נציגה מקצועית ולא יכולה לטפל בבקשה שלי לביטול".

מההסתדרות הלאומית נמסר כי: ההסתדרות הלאומית דוחה את הטענות. לרשות העובדים מוקד טלפוני פעיל שמספרו נגיש בכל מקום ואשר ניתן להם על ידי נציגי ההסתדרות בכל מעמד. כל מי שחפץ לבטל את הצטרפותו יכול בקלות לעשות זאת במוקד. לגבי טענות ההפחדה: מדובר בטענה מופרכת ולא ברורה. נציגי ההסתדרות באו לסניפים כדי למסור מידע ולראייה יותר מ 2000 עובד בחרו לאחר שיחות אילו להצטרף להסתדרות הלאומית. לגבי טענה שלא ידעו למה הם מצטרפים, מדובר בטענה שנעשית בדרך כלל על ידי ההנהלות ושלוחיהן לאחר הכרזה על התארגנות. בית הדין מכיר בטענות סרק אילו והפריח אותן חדשות לבקרים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker