כנס שדרות

מנכ"ל הביטוח הלאומי: "אנשים רבים לא מודעים לזכויות שלהם"

עו"ד יעל כהן-רימר, מהמחלקה המשפטית בעמותת ידיד: "בביטוח הלאומי יש אטימות פקידים. לצד מדיניות של קודם שלילה ואחר כך שימוע"

ז'נאן בסול
ז'נאן בסול
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

"ישנה בעיה במיצוי הזכויות בביטוח הלאומי מכיוון שהרבה אנשים לא מודעים להן", כך הודה הבוקר (ג') מנכ"ל הביטוח הלאומי פרופ' שלמה מור יוסף במושב "מיצוי זכויות לקצבאות" בכנס שדרות לחברה שנערך במכללת ספיר בעיר שדרות.

בכנס הוצג המחקר של סמנכ"ל מחקר ותכנון בביטוח לאומי, ד"ר דניאל גוטליב, על מיצוי זכויות בקצבאות הביטוח הלאומי. במחקר הוזכרה "תופעת המתייאש".

שלמה מור יוסף
פרופ' שלמה מור יוסף צילום: מוטי מילרוד

מור יוסף ציין כי "קל יותר לדעת על זכויות כשמדובר בקצבאות אוניברסליות כמו מענק לידה, קצבת זקנה או קצבת ילדים, מכיוון שאין תנאים מקדימיים או ועדות בוחנות. לעתים אין את הנתונים על כל ההכנסות, ולכן מקשים על הבן אדם ומבקשים אישורים, דבר שמקשה ומטרטר את האזרח, כך שלפעמים הוא מוותר, במיוחד כשהקצבה נמוכה".

עוד הוסיף פרופ'  מור יוסף כי "יש טכניקה מחקרית שלמה שבודקת את האפשרות להגיע למיצוי זכויות ואת איכות השירות. אנחנו מודדים כדי להשתפר וכדי לשקף לציבור את המצב. חלק מגופי המגזר השלישי, מתוקף תפקידם הם גם השוט שמונח על הגופים הממשלתיים כי לביטוח לאומי אין תחרות כמו בשוק הפרטי. בתוך כל הביקורת שיש על ביטוח לאומי אנחנו משלמים כ- 78 מיליארד שקל לחשבונות הבנק של האזרחים. כמעט חצי מגיע לאוכלוסייה הבוגרת. אנחנו חברת ביטוח מוזרה- אנחנו רוצים שיהיו יותר תביעות ואנחנו רוצים שאנשים יקבלו יותר כסף. עדיין לא כולם מאמינים לנו".

ד"ר  גוטליב במושב כי "קיים פיגור במידע שאנחנו מקבלים אודות הכנסות של אדם מרשות המיסים. לוקח שנה וחצי לקבל מידע עדכני. אבל אנחנו עובדים על זה מולם וזה נמצא בתהליך".

עו"ד יעל כהן-רימר, המחלקה המשפטית, מעמותת ידיד שלקחה אף היא חלק במושב אמרה כי:"בתוך המוסד לביטוח לאומי יש המון מידע שלא נגיש לכולם.  מערכת הביטחון הסוציאלי לא מתנהגת ככזאת. בעיניי מי שהמוסד צריך לראות לנגד עיניו הוא את הצרכנים הכי קשים שלו. חשוב שהמערכת תראה את האדם. צריך לתפור את המערכת למידות האדם שהכי קשה לו למצות את הזכויות ולהגיע לקהלים שבשוליים."

עו"ד יעל כהן-רימר, מהמחלקה המשפטית בעמותת ידיד, ציינה את החסמים במיצוי הזכויות בביטוח הלאומי. היא דיברה על גובה הקצבאות שערכם אינו ריאלי לקיום הוגן במדינת ישראל.

בנוסף, היא הזכירה את הביורוקרטיה ששוחקת כחסם אמיתי את מיצוי הזכויות מצד האזרח, במיוחד מהשכבות המוחלשות. עוד הציעה כהן-רימר פתרונות לביורוקרטיה כמו תרגום כל המסמכים, נגישות גאוגרפית באמצעות ניידת לביטוח לאומי, החלת חובת הנמקה שתסביר לניגשים למה בקשותיהם נדחו ומה הסיכוי שלהם לערעור. לדבריה, זה זה יקל על האנשים להתמודד עם הביטוח הלאומי ולקבל את הזכויות בלי לשכור עורך דין.

עוד הוסיפה כהן-רימר כי שבמוסד לביטוח לאומי יש "אטימות פקידים" ומחסור בוועדות חריגים, לצד מדיניות של קודם שלילה ואחר כך שימוע - אחרי השלילה מזמינים לשימוע אחרי שמערערים.

ח"כ רחל עזריה דיברה על הצעת החוק למתן חופשת לידה לגברים וציינה כי צריך לעצב את הזכות על מנת לוודא שהיא ממוצאת על ידי האזרחים ועל מנת להשיג שינוי חברתי. "הרבה גברים לא יודעים שזו זכותם לקבל חופשת לידה ולכן צריך לתת לציבור את המידע".

פרופ' ג'וני גל מביה"ס לעבודה סוציאלית ולרווחה חברתית באוניברסיטה העברית: היום יש העיה של מיצוי זכויות ומודעים לזה במדינת ישראל. חשוב שביטוח לאומי עוסק במיצוי הזכויות, אבל זו בעיה שזה לא מתבצע במוסדות אחרים.

גל הוסיף כי "לא מספיק שאנשים יודעים מה הזכויות שלהם, צריך לשאול אם כשהם יודעים את הזכויות שלהם ולטפל בחסמים שמונעים מאיש שמודע לזכויות שלו לממש את הזכויות שלו. צריך לפנות לאנשים ולתת להם את המידע שיידעו מה הזכויות שלהם על מנת לממש אותם".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker