הסכם קיבוצי ראשון במפעל טק ג'ט

ההסכם משפר את תנאי העסקת עובדי המפעל לייצור להבים לתעשיית התעופה בתפן ■ בין סעיפי ההסכם: העלאות שכר, תקציב לבוש, פוליסת בריאות ומענק חתימה

ז'נאן בסול
ז'נאן בסול

הערב (ב') נחתם הסכם קיבוצי ראשון במפעל טק ג'ט לייצור להבים, שממוקם באזור התעשייה תפן. המפעל נמצא בבעלות החברות האמריקניות רולס רויס ופראט אנד ויטני ומשתייך לקבוצת מפעלי PTI. 

תוקף ההסכם הינו מתחילת 2016 ועד סוף 2018 ונקבע בו כי העובדים יקבלו בכל אחת משלוש שנות ההסכם תוספת שכר חודשית בשיעור של 3%, החל מחודש ינואר של אותה השנה. תקופת הניסיון בחברה נקבעה על 24 חודשים, שלאחריה יקבלו העובדים מעמד קביעות.

אזור התעשייה בתפן
אזור התעשייה בתפןצילום: ירון קמינסקי

עובדים המועסקים במשמרות לילה יקבלו תוספת של 42.5% על כל שעת עבודה במשמרת. על חלק משעות העבודה במשמרות צהריים יקבלו העובדים תוספת בשיעור של עד 42.5% לשעת עבודה. עוד נקבע בהסכם כי מענק פרישה בגובה של עד 25 אלף שקל, בהתאם לוותק, יינתן לעובדים היוצאים לפנסיה, וכי עובדת שילדה במהלך עבודתה בחברה תוכל לעבוד שעה אחת פחות במהלך השנה הראשונה שלאחר הלידה, ולקבל תשלום מלא. עוד תשתתף הנהלת החברה במימון קייטנות קיץ לילדי העובדים בגילאים 3-14.

לפי ההסכם החברה תספק לעובדיה ארוחות בתשלום סמלי של שקלים בודדים, וארוחת הבוקר תמומן באופן מלא על-ידי החברה. עוד תעניק החברה לעובדים מתנות בימי נישואים, הולדת בן/בת, בר מצווה, נישואי בן/בת ובראש השנה ופסח. כמו כן הנשים העובדות במפעל יקבלו 700 שקל כתקציב לבוש, כאשר הגברים (ונשים בתפקידים מסוימים) יקבלו ביגוד מהמפעל עצמו.

הנהלת המפעל תישא בעלות דמי החבר השנתיים של העובדים בעמותה לקידום מקצועי של הסתדרות המעו"ף "שחר-און" .עובדים בעלי ותק של 10 שנים לפחות יהיו זכאים לפוליסת ביטוח חיים במימון החברה. החברה תמשיך לבטח את כל עובדיה בפוליסת ביטוח בריאות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker