תוספות שכר, מענקים וביטוחי בריאות: הסכם קיבוצי ראשון בתחנת הכוח רותם

הסכם מסדיר מנגנון פיטורי עובדים, כאשר במקרה של פיטורים על רקע חוסר התאמה יקבל העובד שלושה חודשים לשיפור התנהלותו ■ ההסכם שנחתם תקף לארבע שנים, ולפיו השכר ההתחלתי במפעל יעמוד על 5,600 שקל לחודש לפחות

ז'נאן בסול
ז'נאן בסול
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

ההסתדרות, הנהלת תחנת הכוח הפרטית OPC רותם וועד העובדים חתמו אמש (א') על הסכם קיבוצי ראשון בענף ייצור החשמל הפרטי.

כ-75 עובדי תחנת הכוח, שבבעלות איסי פאוור מקבוצת KENON שממוקמת במישור רותם, התאגדו בהסתדרות בדצמבר אשתקד ומאז התנהל מו"מ לחתימה על הסכם קיבוצי. OPC רותם היא תחנת כוח פרטית שמספקת חשמל ללקוחות תעשייתיים כגון בתי הזיקוק בחיפה, קבוצת עזריאלי ורשת החשמל הארצית.

תחנת כח רותם OPCצילום: חן גלילי

ההסכם שנחתם תקף לארבע שנים, ולפיו השכר ההתחלתי במפעל יעמוד על 5,600 שקל לחודש לפחות. בנוסף, נקבע בהסכם כי בכל אחת ממשכורות אפריל שישולמו בשנים 2015 (רטרואקטיבית) עד 2018, יקבלו העובדים תוספת שכר של 1.75%.

עוד נקבע בהסכם כי עובדי תחנת הכוח יהיו זכאים ליום בחירה אחד בשנה, כי דמי מחלה יינתנו מיום ההיעדרות הראשון וכי החברה תספק לעובדים ארוחות תמורת תשלום סמלי של 5-3 שקלים לארוחה, וכי החברה תדאג להסיע את העובדים מביתם לתחנת הכוח ובחזרה.

בסעיף הרווחה והתרבות נקבע כי החברה תעניק לעובדים מתנות בגובה של 1,000-500 שקל בגין נישואים, הולדת בן/בת, בר/בת מצווה, הולדת נכד/ה, נישואי בן/בת ופעמיים בשנה (בראש השנה ובפסח) יקבלו העובדים שי בשווי 800 שקל לפחות. פעם בשנה תקיים החברה נופש שנתי לעובדים, על חשבון ימי החופש שלהם. כמו כן נקבע כי על כל סכום שייגבה מהעובדים כמס ועד, החברה תעביר על חשבונה סכום זהה לקופת הוועד, סכום שיוקדש לפעילויות רווחה. במסגרת ההסכם יוצע לעובדים בעלי ותק של 12 חודשים לפחות להצטרף לביטוח בריאות וביטוח שיניים קבוצתי בו תבחר הנהלת תחנת הכוח, ועל חשבונה.

בנוסף, ההסכם מסדיר מנגנון פיטורי עובדים, כאשר הצדדים הסכימו כי במקרה של פיטורים על רקע חוסר התאמה או היעדר מיומנות מקצועית יקבל העובד שלושה חודשים לשיפור התנהלותו. במקרה של חוסר הסכמה באשר לפיטורים ייערך דיון בהשתתפות מנהל המפעל ונציג ההסתדרות במרחב הנגב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker