עובדי מכבי מתאגדים: הקימו ועד בהסתדרות הלאומית והחתימו חמישית מהעובדים

ההסתדרות הלאומית הכריזה על הקמת ועד עובדים במכבי שירותי בריאות ובתחילת השבוע החלו להאסף חתימות ■ רוב חברי הועד הם בתפקיד ניהוליים עם ותק של כ-15 שנים ■ במכבי טוענים: מכבדים את הרצון להתאגד, אך אין הכרה עד שההסתדרות תשלח את הטפסים החתומים

רוני לינדר
ז'נאן בסול

ביום ראשון (22.11.15) החל ועד הפעולה במכבי שירותי בריאות בהחתמת עובדים על טפסי הצטרפות להסתדרות הלאומית. במהלך הלילה הצטרפו כאלף עובדים מתוך 5,000. כידוע נדרש לפחות שליש מן העובדים כדי להכיר בוועד כיציג, או כ-1,700 עובדים לפחות.

ייתכן כי מהלך ההתארגנות במכבי שירותי בריאות מושפע משביתת עובדי מכבידנט שנמשכת כבר שבועיים, ונתקלת בהתנגדות קשה מאד מצד ההנהלה. מכבידנט היא אמנם חברת בת, וניתן להניח כי עובדי חברת האם צופים ומושפעים.

מנכ"ל מכבי שירותי בריאות, רן סער צילום: דניאל צ'צ'יק

אמש (ד') הודיעה ההסתדרות הלאומית כי החתימה כשליש מעובדי מכבי שירותי בריאות וכי היא הארגון היציג בקרב מכבי שירותי בריאות בהתארגנות ראשונית, לאחר "הצטרפות שליש מהעובדים". עם זאת, סירבה ההסתדרות הלאומית לתת מידע על מספר עובדים מדויק.

ועד הפעולה במכבי מנסה להחתים את העובדים על טפסי הצטרפות מתחילת השבוע, וכי נאסרה כניסת חברי הוועד לסניפים ללא התאמה, מה שבמכבי הסבירו כניסיון לשמור על צנעת הפרט של הפציינטים שמגיעים לסניפים.

ממכבי נמסר כי הם מכבדים את הרצון להתארגנות אך טרם הוצגו בפניהם טפסי ההצטרפות, "בהתאם לחוק, ההסתדרות נדרשת להעביר את טופסי ההצטרפות והם ייבדקו באופן פרטני על מנת לבחון את תקפות הודעת ההסתדרות. מספר לא מבוטל של עובדים התלוננו בפנינו כי הוטעו והצטרפו שלא מדעת אל ההסתדרות אלא מתוך בלבול ובעקבות הסתרת מידע חשוב מצד ההסתדרות, וכי רבים מהם מבקשים לבטל את ההצטרפות. 

קופת חולים מכבי
קופ"ח מכביצילום: ניר קידר

מההסתדרות הלאומית נמסר כי הוועד מורכב מעובדים בכירים במעמדים ניהוליים כמו מנהלי מרפאות ומנהלי מרחבים עם ותק שנע בין 20-10 שנים.

לטענת הוועד, במכבי מתקיימת תקרת זכוכית ידועה, היוצרת מצב בו קידום העובדים הוותיקים נחסם כאשר הרשת קולטת עובדים מבחוץ. בנוסף לכך, עם התרחבות הרשת סמכויות המנהלים מתרחבות אך ללא תוספת שכר או סמכויות ניהול כמו קליטת ופיטורי עובדים.

אם מהלך ההתארגנות הזה יצלח – מכבי תהיה קופת החולים האחרונה שעובדיה מתאגדים. בעוד שבקופות החולים כללית ולאומית ארגוני העובדים הם חלק מה- DNA הארגוני ואף מהווים חלק מגרעין השליטה בקופות (הכללית הוקמה על ידי ההסתדרות שעדיין נוכחת בדירקטוריון, ולאומית משויכת להסתדרות הלאומית) – קופות החולים מאוחדת ומכבי פועלות על פי מודל שונה, הכולל רופאים עצמאיים ועובדים שאינן חלק מהסכם קיבוצי.

לפני כשלוש שנים עשו העובדים של מאוחדת היסטוריה כאשר התאגדו במסגרת ההסתדרות הכללית ואף חתמו על הסכם קיבוצי. הם מצאו מולם כמנכ"ל את זאב וורמברנד, שנכנס באותה תקופה לתפקיד לאחר כמה שנים של משבר עמוק בקופה.

וורמברנד, שהיה בעבר מנכ"ל הכללית היה מורגל ביחסי עבודה קיבוציים ובהתמודדות עם עשרות ועדי עובדים, עוקץ היום את מכבי ואומר כי "הכתובת היתה על הקיר וההתאגדות בה היתה צפויה מאד. מה שמפתיע הוא שהנהלת מכבי לא הרגישה בזה". לדבריו, "יש מקום שהעובדים יהיו מאורגנים והנהלת כל קופה צריכה לנהל איתם משא ומתן בכלים הוגנים".

ממכבי שירותי בריאות נמסר: יחסי העבודה במכבי טובים ואנו מכבדים את זכות העובדים להתאגד או שלא להתאגד לפי בחירתם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker