יו"ר ההסתדרות: אם לא תבוטל הרפורמה בביטוח הסיעודי - נשבית את המשק

אבי ניסנקורן פנה לשר האוצר משה כחלון בשני מכתבים המבקשים התערבות מיידית על מנת למנוע את הקיצוץ בביטוח הסיעודי ■ "הרפורמה המתוכננת תאפשר רכישת ביטוח סיעודי בעל כיסוי סביר לצעירים או לעשירים בלבד"

ז'נאן בסול
ז'נאן בסול
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן פנה הבוקר (ב') לשר האוצר משה כחלון וביקש את התערבותו המיידית למנוע את הקיצוצים בביטוח הסיעודי ובציבור העובדים המבוטחים בקרנות הפנסיה החדשות.

יו"ר ההסתדרות ניסנקורן דורש בפנייתו לדחות בשנה אחת לפחות את כניסתה לתוקף של הרפורמה בביטוח הסיעודי.

יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן
יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורןצילום: עופר וקנין

ניסנקורן ציין במכתב כי "הרפורמה המתוכננת תאפשר רכישת ביטוח סיעודי בעל כיסוי סביר לצעירים או לעשירים בלבד, ותותיר באחת, ללא כיסוי, את כלל אוכלוסיית העובדים המבוטחים בביטוחים במסגרת יחסי העבודה, כמו גם חיסול הביטוח הקולקטיבי".

דרישתו השנייה של יו"ר ההסתדרות ניסנקורן היא לבטל לאלתר את טיוטת החוזר של אגף שוק ההון בנוגע לשינוי המתוכנן בקרנות הפנסיה החדשות מתוך החשש כי זה יגדיל את הסיכונים בהשקעת כספי הגמלאים.

עוד צוין במכתב כי: "השינוי המתוכנן בטיוטת החוזר חותר תחת תכליתה הבסיסית של הפנסיה – לשמור על רמת חיים של העובד לאחד פרישתו, ומביא לכך שעובד יפרוש לפנסיה עם גמלה במתווה הולך ופוחת עד כדי הפחתה של למעלה מ-40%". יו"ר ההסתדרות מבקש את התערבותו המיידית של השר, על מנת לבטל את טיוטת החוזר ולהסדיר מענה לשיעורי הריביות הנמוכות ללא פגיעה בגמלאים.

עוד נאמר במכתב כי "היה ולא ייעשה כן ללא דיחוי, ההסתדרות שומרת על זכותה לנקוט בכל האמצעים העומדים לרשותה לשמירה על זכויות העובדים והגימלאים, לרבות באמצעות הכרזת סכסוך עבודה כללי במשק"

מהשר כחלון טרם התקבלה תגובה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker