בעקבות השביתה: בנק לאומי ינכה יום עבודה משכרם של עובדי הבנק הערבי-ישראלי

יו"ר ועד עובדי הבנק: "זהו ניסיון להלך אימים על העובדים הנאבקים כחוק על זכויותיהם"

ז'נאן בסול
ז'נאן בסול
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

מחריף הסכסוך בין העובדים לבין הנהלת הבנק הערבי-ישראלי מקבוצת בנק לאומי: בעקבות שביתתם ליום אחד ביום שלישי שעבר, טוענים ועד העובדים בבנק הערבי-ישראלי כי ההנהלה שיגרה להם אמש (ה') מכתבים שמודיע על ניכוי יום עבודה משכרם בגין שביתתם, למרות שהשביתה התקיימה במסגרת סכסוך עבודה שהכריזה עליו הסתדרות.

עובדי הבנק שבתו ביום שלישי (17.11) בכל הסניפים ביישובים הערבים בעקבות כישלון המשא ומתן בין ועד עובדי הבנק לבין הנהלת הבנק, לאחר שעובדי הבנק הכריזו על סכסוך עבודה לפני כשלושה שבועות.

מכתב המודיע על אי זכאות לשכר של עובדי הבנק הערבי-ישראלי
מכתב המודיע על אי זכאות לשכר של עובדי הבנק הערבי-ישראלי

עובדי הבנק הערבי-ישראלי דורשים הסכם עבודה הכולל תיקון פערי שכר לכל העובדים, הבטחת אופק קידומי למנהלים ולעובדים, תשלום מענק מעבר, אשור תוכנית פרישה מיוחדת לקבוצת עובדים ותיקים והשוואת זכויות ותנאי העסקה בינם לבין עובדי בנק לאומי. 

מיושב ראש ועד העובדים, פהד מוראד שנאן, מסר ביחס למכתב כי "אנו רואים בכך ניסיון להלך אימים על העובדים הנאבקים על זכויותיהם. אנו שוב קוראים להנהלת הבנק לשוב לשולחן המשא ומתן על מנת למצוא פתרון לסוגיה ולתת לנו את הזכויות המגיעות לנו".

מנההלת הבנק נמסר: "לאומי מחויב לתהליך המיזוג של הבנק הערבי-ישראלי לתוך בנק לאומי - תהליך אשר אינו כולל פיטורין ומבטיח שמירה על זכויותיהם של העובדים. בלאומי קיימת מסורת של הידברות וחתירה לפתרון משותף של הבעיות, ואנו משוכנעים שכך יהיה גם במקרה זה. בהתייחס לטענות ועד העובדים, יודגש כי הנהלת לאומי הקימה ועדת בדיקה ייעודית לנושא שכר העובדים, אשר מצאה כי תנאי השכר הנהוגים בלאומי זהים לאלו שהיו נהוגים עד כה בבנק ערבי-ישראלי. הדברים נכונים גם באשר לתנאי הפרישה המוקדמת. יתרה מכך, המיזוג עתיד להטיב עם עובדי בנק ערבי-ישראלי, אשר יהפכו לעובדי 'לאומי' וצפויים ליהנות מהרחבת תחומי העניין ופיתוח ערוצי הקידום שייפתחו בפניהם לאחר המיזוג". עוד הוסיפו בבנק כי "הנהלת הבנק נוהגת כנהוג במשק וכפי שנוהגים בבנק לאומי כאשר שובתים ולא עובדים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker