הסכם בין רכבת ישראל וההסתדרות: ישולבו עובדים עם מוגבלויות

ההסכם יאפשר לרכבת לשלב עובדים על הרצף האוטיסטי כבודקי קרונות אחרי שיעברו קורס בן 3 חודשים

ז'נאן בסול
ז'נאן בסול

נחתם הסכם בין רכבת ישראל, ועד העובדים וההסתדרות שיאפשר לרכבת שילוב עובדים עם מוגבלויות ההסכם יאפשר לרכבת לשלב עובדים על הרצף האוטיסטי כבודקי קרונות אחרי שיעברו קורס בן 3 חודשים. ההסתדרות והנהלת רכבת ישראל חתמו היום (ה') על הסכם לשילוב עובדים על הרצף האוטיסטי בתפקידים בודקי קרונות ברכבת.

לפי ההסכם, במהלך השנה הקרובה תחל רכבת ישראל בהכשרת משתתפי התוכנית, לעבוד כבודקי קרונות במוסך החדש שלה שהוקם בבאר שבע. בודקי הקרונות הם חלק מצוות בודקים וטכנאים שבאחריותם לדאוג לתחזוקה השוטפת של הרכבות.

במסגרת התפקיד העובדים נדרשים לוודא את תקינות מכלול הפנים של הקרון ותא הניהוג ובמקרה הצורך, לתחזק חיבורים במרכיבי המכלול.

עם חתימת ההסכם צפויה רכבת ישראל לפתוח עבור המשתתפים קורס הכשרה בן שלושה חודשים במתחמי הרכבת בלוד ובמוסך בבאר שבע. את הקורס יעבירו צוות מטעם רכבת ישראל לצד אנשי מקצוע מתחומי מקצועות הבריאות לשם הקניית מיומנויות עבודה, כישורי חיים, מיומנויות תקשורת וכן לשם תמיכה רגשית.

רכבת ישראל פועלת מזה כשנה יחד עם תכנית "רואים רחוק" של הקריה האקדמית אונו - שמטרתה להכשיר בוגרים על הספקטרום האוטיסטי לתפקידים נדרשים בצה"ל ובשוק האזרחי - על מנת לבנות תוכנית ייחודית לקליטת עובדים על הרצף האוטיסטי לשורותיה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker