גולן טלקום הסכימו לקדם משא ומתן להסכם קיבוצי

גולן טלקום עתרה לבית הדין נגד עובדי נקודות שירות ומכירה שלקחו איתם ציוד מהנקודות ■ בית הדין הורה על העובדים להחזיר את הציוד וקבע כי על הצדדים להתחיל בתהליך משא ומתן ■ בית הדין קבע כי לא יינקטו צעדים ארגונים וכי השביתה כעת מוקפאת

ז'נאן בסול
ז'נאן בסול
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
מיכאל גולן מגולן טלקום
מיכאל גולן מגולן טלקוםצילום: אייל טואג

בית הדין האזורי לעבודה בתל אביבי קבע הבוקר (ד') כי ההסתדרות הלאומית וגולן טלקום ייכנסו מיד למשא ומתן אינטנסיבי לפרק זמן שנקבע לעשרת הימים הקרובים. גולן טלקום פנתה הבוקר לבית הדין לעבודה בשל העובדה כי עובדי עמדות השירות לקחו מהעמדות ציוד ששייך לחברה על מנת "לא להשאיר אותו זרוק בעמדות".

בדיון שהתקיים הבוקר, בעקבות עתירת הנהלת גולן טלקום נגד השביתה הושגה הסכמה בין הצדדים לקיום משא ומתן רציני וענייני לפרק זמן מוגדר מראש, על מנת לגבש הסכמות שיובילו להבטחת זכויות העובדים בחברה, גם אם תימכר בעתיד.

נציגי השירות הפרונטאליים ברחבי הארץ נמצאים בשביתה עד להודעה חדשה כמחאה על אי עמידתו של מיכאל גולן בהתחייבותו לקיים משא ומתן להסכם קיבוצי. כעת, לאור ההסכמות שהושגו בבית הדין, שביתת העובדים מוקפאת.

מגולן טלקום נמסר כי "גולן טלקום טוענת בבקשתה כי היא מבקשת להגן על למעלה מ-300 עובדים נאמנים ומצוינים אשר על לא עוול בכפם נגררים למאבק מכוער, שקרי ורווי אינטרסים אישיים של כ-30 נציגי מכירות בלבד המרוויחים בכל חודש בין 25-20 אלף שקל ושמים את טובתם האישית מעל הכל. גולן טלקום עותרת לבית הדין לחייב את ההסתדרות הלאומית לדווח אמת לעובדים ולהתיר לה לדווח מטעם עצמה ישירות לעובדים. חשוב שכלל עובדי גולן טלקום יראו את התמונה הכוללת אודות המאבק שנעשה על גבם".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker