הסכם קיבוצי ראשון במכללה האקדמית נתניה

עובדי המכללה יקבלו העלאת שכר של 2% שתשולם להם רטרואקטיבית מאוקטובר 2014 ■ דמי מחלה ישולמו מהיום הראשון - והעובדים יזכו להנחות עבור לימודים במכללה

ז'נאן בסול
ז'נאן בסול

הסכם קיבוצי ראשון נחתם היום (ג') בין ההסתדרות, ועד עובדי הסגל המנהלי במכללה האקדמית נתניה והנהלת המכללה. תוקף ההסכם, שיחול על כ-120 עובדים, הוא עד נובמבר 2018.

בראש ההסכם נקבע כי פיטורי עובד ייעשו רק בהסכמה ובתיאום עם הוועד. בנוסף, נקבע כי העובדים יקבלו העלאת שכר מיידית בשיעור של 2% שתשולם להם רטרואקטיבית מאוקטובר 2014.

סעיפים נוספים בהסכם קובעים מתן שי לחג פעמיים בשנה, שי במקרה של הולדת ילד ובמקרה של נישואי העובד. לצד זאת תשתתף המכללה בארוחות הצהריים של העובדים ותעביר להם 150 שקל מדי חודש כהחזר.

בסעיף החופשה השנתית נקבע כי מספר ימי החופשה לעובדים ינועו בין 14 עד 24 ימים, בהתאם לוותק. בנוסף למכסת החופשה השנתית, העובדים יהיו זכאים לשני ימי בחירה בשנה מתוך רשימת מועדים, ויקבלו עליהם תשלום מלא.

לפי ההסכם, דמי מחלה ישולמו לעובדים החל מהיום הראשון ומכסת ימי ההבראה תעמוד על שבעה ימים בשלוש השנים הראשונות לעבודה ו-13 ימים לעובד בעל ותק של 25 שנה ומעלה. מחיר יום ההבראה יהיה על פי התעריף הקבוע במגזר הציבורי.

בנוסף, נקבע כי ועד העובדים יקבל מההנהלה תקציב שנתי בסך עשרות אלפי שקלים מדי שנה לטובת פעילויות רווחה לעובדי המכללה. העובדים יהיו זכאים להנחה של 45% בשכר לימוד בגין לימודיהם במכללה - הנחה שתהיה תקפה גם ללימודי בן הזוג או ילדי העובד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker