העובדים בתעשייה האווירית מתבקשים לבחור ב"מומלצי הוועד" לדירקטוריון

הוועד מעודד את העובדים לבחור את נציגיו לדירקטוריון החברה ■ חבר הוועד, יאיר כץ, מסתובב במפעלי החברה עם טפסים של הליכוד - ומאיץ בעובדים להתפקד לליכוד

טלי חרותי-סובר
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

אחרי שנים רבות ללא נציגות של עובדים בדירקטוריון התעשייה האווירית, יבחרו מחר (ד') העובדים את נציגיהם. לאחרונה קיבלו העובדים מייל מן הוועד, שמפציר בהם להגיע ולבחור ובו משפט תמוה – "רשימת מומלצי הוועד נמצאת במשרדי הוועד במפעלים". לא ברור מדוע זקוקים העובדים ל"מומלצי הוועד", ואם קיימים כאלה מדוע בכלל נערך תהליך רשמי של בחירות.

על פי מידע שהגיע ל-TheMarker מדובר ברשימה בה היו שבעה עובדים, כולם גברים, אך שלושה לא הגיעו לשלב הסופי. לרשימה הקצרה הגיעו השמות הבאים: הלל קין, חיים דהן, שמואל דורסמן, וצבי נומברג. שניים מתוכם יבחרו לשבת בדירקטוריון החברה.

רפי מאור, יו"ר התעשייה האווירית
רפי מאור, יו"ר התעשייה האוויריתצילום: דודו בכר

כפי שפורסם לאחרונה, עומד הדירקטוריון לעבור עוד שינוי כאשר הדירקטורית החיצונית - ד"ר חנה מוריאל סיטבון, המסיימת קדנציה בת שלוש שנים - לא תזכה בהארכת קדנציה, על אף שהיא בעלת המומחיות הפיננסית היחידה בדירקטוריון החברה. סיטבון משלמת את מחיר דרישותיה לבדיקת חשדות לאי-סדרים בהתנהלות חברי ועד וכן ההנהלה.

בין היתר, הוציא הדירקטוריון הנחיה לבצע בדיקה חיצונית באשר להתנהלותו של חבר הוועד הוותיק אלי כהן, המקורב למזכיר הקודם של הוועד, חיים כץ, בשל אי-סדרים. בנוסף, מונח על שולחן הדירקטוריון גם דו"ח חיצוני קשה בנושא התנהלותו של יו"ר החברה רפי מאור, שלא רק בילה כחצי שנה לא רצופה מתוך שנתיים בתפקידו בחו"ל, הוא גם מנכס לעצמו את תפקידיו וסמכויותיו של המנכ"ל, תוך שהוא מתערב באופן בוטה בתפקודו של זה.

אי-המשך מינויה של סיטבון אינו על דעת רשות החברות המעריכה אותה מאוד, אך שר הביטחון, משה יעלון, לא עומד לחתום על המשך המינוי בשל לחץ שמופעל עליו על ידי חיים כץ, כך לטענת גורמים מקורבים.

כץ אמנם עזב את החברה כשהתמנה לשר, אך השאיר אחריו את בנו, יאיר כץ, כחבר הוועד המורחב. בימים האחרונים מסתובב כץ הצעיר בין מפעלי החברה, ועל אף שפעילות פוליטית אסורה בין כותלי החברה - הוא מאיץ בעובדים להתפקד לליכוד, רגע לפני הימים הקשים המצפים לתעשייה האווירית בשל פרסום הדו"חות הכספיים שיובילו גם לאיום בפיטורים המוניים. לא לחינם פועל כץ בנושא. גורמים בחברה מתארים כיצד לאחרונה, בעיקר לאחריו עזיבת האב, ביטלו לא מעט מעובדי החברה את חברותם בליכוד. את הסחף הזה מנסה כץ הבן לעצור.

את תגובת אהוד נוף, מזכיר הוועד, לא ניתן היה להשיג.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker