עובדי הבנק הערבי ישראלי פתחו בשביתה

ועד עובדי הבנק הכריז על שביתה של יום אחד בשל דאגתם מפני הפגיעה בזכויותיהם הצפויה בעקבות המיזוג עם בנק לאומי

ז'נאן בסול
ז'נאן בסול
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ז'נאן בסול
ז'נאן בסול

עובדי בנק ערבי ישראלי (ai bank) הכריזו הבוקר על שביתה בכל סניפי הבנק ביישובים הערבים בשל דאגתם מפני הפגיעה בזכויותיהם הצפויה בעקבות המיזוג עם בנק לאומי.

הכרזת השביתה הגיעה בעקבות הכישלון המשא ומתן בין ועד עובדי הבנק לבין ההנהלה, ואחרי שההסדרות הכללית הכריזה על סכסוך עבודה בבנק לפני כשלושה שבועות. יש לציין כי בחמישי שעבר השביתו העובדים את כל סניפי הבנק בשעות אחר הצהריים.

סניף של הבנק הערבי ישראלי בסכנין
סניף של הבנק הערבי ישראלי בסכניןצילום: תומר נויברג

עובדי בנק ערבי ישראלי דורשים תיקון פערי שכר לכל העובדים, הבטחת אופק קידומי למנהלים ולעובדים, תשלום מענק מעבר, אשור תוכנית פרישה מיוחדת לקבוצת עובדים ותיקים והשוואת זכויות ותנאי העסקה בינם לבין עובדי בנק לאומי.

מפהד מראד שנאן, יושב ראש ועד העובדים נמסר הבוקר כי: "ההחלטה להשבית את כל סניפי הבנק נועדה להבטיח את עתידם ואת זכויותיהם של מאות עובדי בנק ערבי ישראלי בדיוק כפי שנוהג בנק לאומי לגבי יתר עובדיו. אני קורא להנהלת הבנק להתעשת ולחתום איתנו על הסכם שיבטיח את זכויותינו ושימנע פגיעה בלקוחות הבנק".

מהנהלת בנק לאומי נמסר כי: "אנו מצרים על סכסוך העבודה שהכריז וועד העובדים של בנק ערבי-ישראלי. לאומי מחויב לתהליך המיזוג של בנק ערבי-ישראלי לתוך בנק לאומי – תהליך אשר אינו כולל פיטורין ומבטיח שמירה על זכויותיהם של העובדים. בהתייחס לטענות וועד העובדים, יודגש כי הנהלת לאומי הקימה וועדת בדיקה ייעודית לנושא שכר העובדים, אשר מצאה כי תנאי השכר הנהוגים בלאומי זהים לאלו שהיו נהוגים עד כה בבנק ערבי-ישראלי. הדברים נכונים גם באשר לתנאי הפרישה המוקדמת. יתרה מכך, המיזוג עתיד להטיב עם עובדי בנק ערבי-ישראלי, אשר יהפכו לעובדי 'לאומי' וצפויים ליהנות מהרחבת תחומי העניין ופיתוח ערוצי הקידום שייפתחו בפניהם לאחר המיזוג".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker