המשטרה בחרה יועץ לליווי תהליכי שינוי ללא מכרז ובהתקשרות בדיעבד

חברת הייעוץ לתהליכי שינוי נבחרה ללא מכרז ובשל "יחסי אימון מיוחדים" - על אף שמעולם לא עבדה עם המשטרה ■ דובר המשטרה תולה את הבחירה באילוצי לוח זמנים שהכתיב המפכ"ל: "אין צורך לפרט את החשיבות והרגישות הכרוכות בבניית תוכנית זו"

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

לפני פחות משבוע, ב-12 לחודש, הגיעה למנהל הרכש הממשלתי הודעה חד משמעית מן המשטרה, המפרטת בחירה של ספק יחיד עבור "יעוץ וליווי תהליכי שינוי". גובה ההתקשרות : 400 אלף שקל עבור החודשים נובמבר 2015 עד יוני 2016.

בהודעה מדווחת המשטרה כי החליטה להעסיק את חברת היעוץ טנדם בראשה עומד גיל וינש, ללא מכרז, וזאת בשל "יחסי אימון מיוחדים". כמו כן נקבע כי תחילת ההתקשרות תעשה במועד 11.11.2015, או במילים אחרות: ההודעה הגיעה בעצם אחרי תחילת ההעסקה.

רוני אלשיך המפכ"ל המיועד
רוני אלשיך המפכ"ל המיועדצילום: תומר אפלבאום

בדיקה מעמיקה יותר מגלה פרט לא פחות מעניין - טנדם אינה ספק קבוע של המשטרה ומעולם לא עבדה עם אנשיה, מה שמעלה את השאלה כיצד נוצרו אותם "יחסי אימון מיוחדים". גורם מקורב טוען כי "אנשים" המכירים את וינש וסומכים עליו החליטו לקחת דווקא אותו, ולא אחרים. מי הם אותם אנשים – לא ברור. מה שברור הוא שהם פטרו אותו מחובת מכרז והודיעו על מינויו לאחר תאריך תחילת העבודה.

ועדת המכרזים של המשטרה מנוהלת על ידי המשטרה בעצמה, והיא גם זו שמעניקה לעצמה את הפטור ממכרזים.

פניות נשלחו למשטרה במטרה להבין את הבחירה הספציפית, אך אלו לא הניבו תשובות. דובר המשטרה תולה את הבחירה בלו"ז הקצר שהגדיר המפכ"ל המיועד רוני אלשיך. "תהליך השינוי שמתעתד להוביל המפכ״ל המיועד, מחייב ליווי מעמיק ובקרה אינטגרטיבית על כלל מערכי הייעוץ הפנימיים של משטרת ישראל בתחומי פעילותה השונים. לאור האמור נבחר גורם מקצועי חיצוני, לסייע בהובלת המהלך כולו", מסר הדובר. "אין צורך לפרט את החשיבות והרגישות הכרוכות מטבע הדברים בבניית תוכנית זו, וההיערכות ליישומה בלו"ז הקצר שהגדיר המפכ"ל המיועד".

דובר המשטרה הוסיף כי "מעבר ליצירת אינטגרציה, הוטל על החברה - כגורם בלתי תלוי - לנצל את המהלך ולגבש המלצות רלוונטיות בתחומים שהוגדרו לה ובכך למצות את יתרונה היחסי כגורם חיצוני בלתי תלוי. לחברה נסיון רב, מוכח ומוכר בהובלת תהליכי שינוי ארגוניים והטמעתם בהצלחה בארגונים גדולים ומורכבים. למותר לציין כי ההתקשרות בין משטרת ישראל לספקי שירות חיצוניים מבוצעת בהליך סדור ומוקפד בהתאם לדין ולכללים הדרושים וגם במקרה דנן ההחלטה על ההתקשרות עם החברה התקבלה בוועדת המכרזים של משטרת ישראל ואושררה ע"י ועדת הפטור של המשטרה".

מחברת טנדם לא נמסרה תגובה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker