ההסתדרות הלאומית תובעת את מכבידנט: "פוגעת בהתארגנות העובדים"

ההסתדרות הלאומית: ההנהלה פועלת לסיכול ההתארגנות ושביתת העובדים ועל כן פנתה בפנייה בהולה לבית הדין ■ מכבידנט: "המציאות מראה כי השביתה בשטח נכשלה"

ז'נאן בסול
ז'נאן בסול

ההסתדרות הלאומית פנתה הבוקר (יום א') לבית הדין האזורי לעבודה בירושלים בדרישה להוציא צו מניעה להנהלת מכבידנט. זאת בגין "פגיעתה בהתארגנות העובדים ובזכותם לקיים שביתה", לטענת ההסתדרות ולחייב את מכבידנט ב-20 אלף שקל.

בפניה לבית הדין מתארת ההסתדרות הלאומית פגיעות בהתארגנות, איומי הנהלה על העובדים וניסיונות להובילם לשבירת שביתה - שנכנסה לשבוע השני שלה.

ממכבי דנט נמסר כי: "מכבידנט מכבדת את רצון עובדיה להתאגד ולהתקדם עם המו"מ הקיבוצי והיא פועלת ותמשיך לפעול בהתאם לחוק. תמוהה התנהגות ההסתדרות הלאומית שבוחרת במהלכים כוחניים על גבם של העובדים. ההחלטה לצאת לשביתה היתה ללא עילה ממשית.

"עתה בחרה ההסתדרות הלאומית להגיש עתירה חסרת שחר לבית הדין לעבודה, כאשר המציאות מראה כי השביתה בשטח נכשלה, זאת לאחר שעובדים רבים בחרו שלא לשבות ולמעלה מ- 30 מרפאות של מכבידנט ברחבי הארץ מעניקות שירות מלא או חלקי. מכבידנט שבה וקוראת להסתדרות הלאומית, להכריז על סיום השביתה ולחדש את המשא ומתן עם הנהלת מכבידנט ללא תנאים מוקדמים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker