האוצר הורה לקצץ 6% בכוח האדם במשרד החוץ; ועד עובדי המשרד: "אנשינו הפכו שקופים"

תקציב משרד החוץ הגיע לקריאה אחרונה בוועדת הכספים ובאמתחתו ההחלטה לקצץ 6% מכוח האדם ■ וועד עובדי משרד החוץ: "לא ניתן לסעיף לעבור ונילחם בהחלטה המסוכנת שתביא לבכייה לדורות" ■ האוצר: "ההחלטה במסגרת הקיצוצים הרוחביים בתקציב"

ז'נאן בסול
ז'נאן בסול
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

וועד עובדי משרד החוץ הגיע היום (ד') לוועדת הכספים בה נידון תקציב משרד החוץ. בוועדה התקבלה החלטה לקצץ למעלה מ-100 מיליון שקל בתקציב משרד החוץ וכן בכ-6% בכוח האדם במשרד החוץ; סעיף שלא היה קיים קודם לכן.

יו"ר ועד עובדי משרד החוץ, השגריר חנן גודר אמר כי "מדובר בביזיון מוחלט. פקידי האוצר משתמשים בכנסת ישראל כחותמת גומי להעברת החלטות בזחיחות הדעת ובלא כל דיון מעמיק. בהינף יד, וללא כל מפריע או שואל, מחליטים על קיצוץ של כ-6% בכוח האדם במשרד החוץ. אנשינו הפכו לשקופים, ולא ניתן לכך יד. נילחם בהחלטה המסוכנת הזאת, שתביא לבכייה לדורות".

יו"ר ועד עובדי משרד החוץ, השגריר חנן גודר: "מדובר בביזיון מוחלט"
יו"ר ועד עובדי משרד החוץ, השגריר חנן גודר: "מדובר בביזיון מוחלט"צילום: מיכל פתאל

עוד מסר גודר כי: "פקידי האוצר משתמשים בכנסת ישראל כחותמת גומי להעברת החלטות שאין בהן כל דיון מעמיק ללא בדיקה מעמיקה של ההשלכות על היכולת של ישראל לפעול בזירה הבינלאומית, מחליטים על, קיצוץ של כ-6% בכוח האדם במשרד החוץ. לא ניתן לסעיף זה לעבור ונילחם בהחלטה המסוכנת הזאת, שתביא לבכייה לדורות".

ממשרד האוצר נמסר כי: "אין קיצוצים ייחודיים על תקציב משרד החוץ, כל הקיצוצים הינם במסגרת הקיצוצים הרוחביים שהושטו בתקציב המדינה, בדומה לכל יתר משרדי הממשלה.
יש לציין שבמסגרת החלטת הממשלה בתוכנית הכלכלית הוחלט על מיקוד פעילות משרד החוץ על ידי סגירת 7 נציגויות והשטת המשאבים וכוח האדם לנציגויות פעילות אחרות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker