ארגון קו לעובד לרשות האוכלוסין וההגירה: "הטיפול בהארכת רישיון לעובדים זרים מתעכב"

ארגון קו לעובד פנה לרשות האוכלוסים וההגירה שדן בטיפול האיטי והנמשך בהארכת הרישיונות לעובדים הסיעודיים הזרים בדרישה לקביעת לוח זמנים מסודר למתן תשובה לבקשות שלו נענו

ז'נאן בסול
ז'נאן בסול

ארגון קו לעובד פנו אמש (ב') לרשות ההגירה והאוכלוסין במכתב שעוסק באיטיות הטיפול בבקשות להארכת רישיונות בענף הסיעוד "מטעמים הומניטרים מיוחדים".

בארגון טוענים כי הטיפול באלפי בקשות לרשיון אשר הוגשו במהלך השנתיים האחרונות מתעכב ועל כן הם מבקשים במכתב לקבוע לוח זמנים מסודר למתן תשובה לבקשות שלא נענו.

עוד נמסר מהארגון כי לפי הנוהל העדכני, החל מינואר 2014 עובדי סיעוד ומעסיקיהם יכלו לבקש הארכה לרישיון העסקה "מטעמים הומניטריים", כמו הוכחת קשר בין מעסיק למטפל, אך אותו הנוהל לא קובע סדר זמנים לגבי מסירת תשובות לבקשות.

טעות נפוצה של נשים היא המחשבה כי עם הגיל תפחת האלימות. למצולמות אין קשר לכתבה
טעות נפוצה של נשים היא המחשבה כי עם הגיל תפחת האלימות. למצולמות אין קשר לכתבהצילום: אלון רון

עוד נטען כי למרות שנכתב בנוהל כי הוועדה תתכנס אחת לחודשיים לדון בבקשות, אלפי פניות שהגישו מטפלים ומעסיקים במהלך השנתיים האחרונות טרם נענו, וכי הפונים קיבלו רק "תשובת ביניים" שמשמעותה אישור על קבלת הבקשה – אישור שמאפשר למטפלים להמשיך לעבוד, אך באופן זמני ועד למתן תשובה רשמית מהוועדה. בתשובת הביניים אין אזכור או התחייבות לקבלת המענה בזמן בזמן נקוב.

במכתב נכתב כי "אלפי פניות שהוגשו על ידי מעסיקים ומטפלים סיעודיים במהלך השנתיים החולפות טרם נענו. כפי שנהוג היה בעבר, קיבלו הפונים 'תשובת ביניים' בה נכתב כי התקבלו המסמכים למתן אישור חריג להארכת רישיון וכי תשובה תישלח בדואר. ראוי לציין כי בתקופת הביניים, בעת שהעובדת ממתינה לאישור או דחיית הבקשה, תלוי מעמדה החוקי בישראל באותה פיסת נייר שקיבל המעסיק. נייר זה, כיוון שאינו מהווה אשרת עבודה, לא מאפשר לעובדות ליהנות מזכויות המוקנות לעובדות המועסקות כחוק בישראל. אודה על עדכוננו לגבי הפניות העומדות בפני הוועדה וטרם טופלו ועל לוח הזמנים הצפוי לקבלת מענה לכל אותן בקשות. כמו כן נבקש לקבוע בנוהל סדר זמנים לטיפול בבקשות המוגשות לפיו".

עידית לבוביץ', רכזת תחום סיעוד בקו לעובד אמרה כי "עובדות שהוגשה עבורן בקשה להארכת רישיון מטעמים הומניטאריים, נתונות למעשה לחסדיהם של המעסיק ושל משרד הפנים ואינן יכולות לממש זכויות שונות להן זכאיות עובדות סיעוד אחרות בישראל. מצב כזה, בו העובדות כבולות למעסיקיהן ונאלצות להמתין חודשים ארוכים לתשובה שלא ידוע אם ומתי תגיע, גובל בהתעללות בעובדות חלשות ממילא".

טרם התקבלה תגובת רשות האוכלוסין וההגירה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker