בית הדין הארצי לעבודה: "חוק שעות עבודה ומנוחה אינו חל על מלווה נכה צה"ל"

בתיק שהתייחס לערעור של עובד מלווה נכה צה"ל קבע בית הדין הארצי לעבודה כי העובד אינו זכאי לתנאי שכר מעבר למה ששולם לו לפי ההסכם עם חברת הקבלן בה הועסק

ז'נאן בסול
ז'נאן בסול

בית הדין הארצי לעבודה, בהרכב השופטים הנשיא יגאל פליטמן, השופט אילן איטח והשופטת נטע רות פסק היום (ג') כי חוק שעות עבודה ומנוחה אינו חל על העסקת מלווה נכה צה"ל.

ערעור של מלווה של נכה צה"ל שעבד במתכונת של עשר משמרות בחודש, כאשר כל משמרת היא לפחות 24 שעות שבמהלכן ובכל משמרת העובד לן בבית המטופל, הוא זה שהוביל לקביעה. שכר הבסיס של המערער עמד על כ-25% יותר משכר המינימום השעתי, שכרו השעתי הועלה ב-2.5% מדי שנה, ובנוסף, היה המלווה זכאי לתוספות והחזר הוצאות, ובכלל זה זכה לתוספת אחוזית לשכר הבסיס.

מטפלים ואנשים על כסאות גלגלים על חוף הים
מטפליםצילום: גיל אליהו

הנשיא יגאל פליטמן קבע כי חוק שעות עבודה ומנוחה אינו חל על העסקת מלווה לנכה צה"ל כאשר תנאי ההעסקה זהות להעסקת מטפל זר סיעודי. השופט אילן איטח והשופטת נטע רות הצטרפו לדעת הנשיא פליטמן כי יש לדחות את הערעור אך נחלקו באשר לדרך התוצאה המוסכמת.

הנשיא פליטמן ציין כי בג"צ כבר קבע בעבר כי אין להחיל על עובד סיעודי את חוק שעות עבודה ומנוחה נוכח תנאי עבודתו (לינה בבית המטופל, הכנת ארוחות בביתו, וכו') לכן אין הצדקה לתשלום בעבור עבודה בשעות נוספות למלווה נכה צה"ל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker