השביתה במכבי דנט מחריפה: הושבתו מוקדי החירום

אמש טענו עובדים במכבי דנט כי ההנהלה מאיימת עליהם ושיגרה למשרד הבריאות מכתב שקורא לו להתערב בנושא; מכבי דנט: "מכבדים את זכות השביתה"

ז'נאן בסול
ז'נאן בסול
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

שביתת עובדי מכבי נכנסה היום (ב') ליומה הרביעי ואף מחריפה ומגיעה למוקדי החירום שלא נכללו בשביתה בימים הקודמים.

אמש (א'), טענה ההסתדרות הלאומית ארגון העובדים שמייצג את עובדי מכבי דנט כי ההנהלה מאיימת על העובדים ששובתים ובעקבות כך שיגרה מכתב לשר הבריאות, יעקב ליצמן, בבקשה שיתערב ויעצור את האיומים.

במכתב שנשלח לשר הבריאות צוין כי "חרף העובדה כי זכות השביתה הנה זכות חוקתית והינה זכותם היסודית של העובדים, החל מהיוודע הדבר להנהלת מכבידנט, היא פעלה לעשות כל שביכולתה על מנת למנוע את השביתה בין היתר באמצעות איומים על פרנסתם של העובדים, שימוש בטקטיקות הרתעה והפחדה, ניסיון לשחד עובדים, והסתה נגד חברי הוועד".

ממכבי דנט נמסר כי "במכבידנט מצרים על שההסתדרות הלאומית בחרה בדרכי שביתה ואיומים, מבלי שהסכימה לדון בהצעה המפורטת שהציעה הנהלת מכבידנט מיד עם תחילת המו"מ, הכוללת שינויים משמעותיים בתנאי העבודה של כלל עובדי החברה .ההסתדרות הלאומית בחרה לצאת לשביתה על הוצאת מנהלי החברה מן ההסכם הקיבוצי המתגבש, דבר מקובל ולגיטימי הקיים גם בשירות המדינה. ההסתדרות הלאומית מדברת בשני קולות, בראשון היא טוענת כי המנהלים הם חלק מהעובדים ובשני היא מאיימת ותוקפת את המנהלים. מדובר במהלך שמטרתו להלך אימים על המתנגדים לדרך בה בחרה ההסתדרות הלאומית, ואין אמת בטענות".

קופת חולים מכבי
קופ"ח מכביצילום: ניר קידר

עוד נטען ממכבי דנט כי לא היו איומים נגד העובדים וכי גם הם שיגרו מכתב לשר הבריאות בנושא השביתה המתקיימת. במכתב של מכבי דנט נטען כי היא מכבדת את זכות השביתה וכי "אינה מאיימת על אף מנהל ועל אף עובד – לא באופן ישיר ולא באופן עקיף, אינה משתמשת בטקטיקות של הרתעה והפחדה, אינה מנסה לשחד עובדים בהצעות כספיות או בחוזים אישיים, אינה מסיתה ואינה מוציאה לשון הרע או דיבה של איש, וכל טענותיה של ההסתדרות הלאומית בעניין זה, אינן נכונות בלשון המעטה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker