ההסתדרות הלאומית: "הנהלת מכבי דנט מאיימת על העובדים המשביתים"

ההסתדרות הלאומית פנתה במכתב לשר הבריאו, בבקשה להתערב באיומים שלטענתה מטילה הנהלת מכבי דנט על העובדים המשביתים ■ יו"ר הוועד: "זכותם של כלל עובדי מכבידנט להתארגן ולהיאבק על זכויותיהם הבסיסיות" ■ מכבי דנט: "איננו מאיימים על אף מנהל ועל אף עובד – לא באופן ישיר ולא באופן עקיף"

ז'נאן בסול
ז'נאן בסול

ההסתדרות הלאומית שיגרה הבוקר (א') מכתב לשר הבריאות, יעקב ליצמן, בדרישה שיתערב ויעצור את האיומים, שלטענתם נוקטת הנהלת מכבי דנט נגד העובדים שפתחו בשביתה מאז יום שישי ה-6 בנובמבר.

בהסתדרות הלאומית טוענים כי הנהלת מכבי דנט נוקטת באיומים ישירים על העובדים ומנסה לשחד אותם על מנת שישברו את השביתה.

רופאת שיניים וילד. למצולמים אין קשר לכתבה
למצולמים אין קשר לכתבהצילום: ניר כפרי

לימור פיינגבוים, יו"ר ועד עובדי מכבי דנט אמרה כי "לא ייתכן שהנהלת מכבידנט פועלת באופן שמתאים למשטרים חשוכים. זכותם של כלל עובדי מכבידנט להתארגן ולהיאבק על זכויותיהם הבסיסיות. אנו רוצים לשבת למו"מ להסכם קיבוצי על מנת להבטיח את זכויות העובדים".

במכתב צוין כי "חרף העובדה כי זכות השביתה הנה זכות חוקתית והינה זכותם היסודית של העובדים, החל מהיוודע הדבר להנהלת מכבידנט, היא פעלה לעשות כל שביכולתה על מנת למנוע את השביתה בין היתר באמצעות איומים על פרנסתם של העובדים, שימוש בטקטיקות הרתעה והפחדה, ניסיון לשחד עובדים, והסתה נגד חברי הוועד".

יצוין כי עובדי מכבי דנט פתחו ביום שישי ה-6 בנובמבר בשביתה ללא הגבלת זמן בכ 50 מרפאות.

ממכבי דנט נמסר כי "במכבידנט מצרים על שההסתדרות הלאומית בחרה בדרכי שביתה ואיומים, מבלי שהסכימה לדון בהצעה המפורטת שהציעה הנהלת מכבידנט מיד עם תחילת המו"מ, הכוללת שינויים משמעותיים בתנאי העבודה של כלל עובדי החברה.

"ההסתדרות הלאומית בחרה לצאת לשביתה על הוצאת מנהלי החברה מן ההסכם הקיבוצי המתגבש, דבר מקובל ולגיטימי הקיים גם בשירות המדינה. ההסתדרות הלאומית מדברת בשני קולות, בראשון היא טוענת כי המנהלים הם חלק מהעובדים ובשני היא מאיימת ותוקפת את המנהלים. מדובר במהלך שמטרתו להלך אימים על המתנגדים לדרך בה בחרה ההסתדרות הלאומית, ואין אמת בטענות".

עוד נטען ממכבי דנט כי לא היו איומים נגד העובדים.

גם מכבי דנט שיגרו מכתב לשר הבריאות בנושא השביתה המתקיימת. במכתב נטען כי מכבי דנט מכבדת את זכות השביתה וכי היא "אינה מאיימת על אף מנהל ועל אף עובד – לא באופן ישיר ולא באופן עקיף, אינה משתמשת בטקטיקות של הרתעה והפחדה, אינה מנסה לשחד עובדים בהצעות כספיות או בחוזים אישיים, אינה מסיתה ואינה מוציאה לשון הרע או דיבה של איש, וכל טענותיה של ההסתדרות הלאומית בעניין זה, אינן נכונות בלשון המעטה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker