מהיום: שביתה ב-50 סניפי מכבי-דנט של קופת חולים מכבי

עקב סחבת במשא ומתן עובדי מרפאות השיניים משביתים את הסניפים בארץ. הוועד: אנו קוראים לדורון תומר, מנכ"ל מכבי-דנט ולצוות המו"מ לכבד את רצון העובדים ולחזור למו"מ ללא תנאים מקדימים;

ז'נאן בסול
ז'נאן בסול
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

עובדי מכבי-דנט יצאו היום (ו') לשביתה ללא הגבלת זמן. השביתה תתקיים ב- 50 המרפאות למעט מוקדי עזרה ראשונה צפון, דרום ומרכז.

השביתה הגיעה בעקבות הסחבת במשא ומתן והחרגת הסייעות הראשיות, הנציגות הראשיות הבכירות והמנהלים האדמנסטרביים מהדיון בהסכם הקיבוצי.

יש לציין כי הוחלט על ההשבתה להיום לאחר שההנהלה שלחה מודעה ללקוחות שהוועד יוצא לשביתה.

יושבת ראש וועד העובדים, לימור הראל פייגנבוים מסרה כי: "לצערנו הנהלת מכבי-דנט ממשיכה להתנגד לועד העובדים במסגרת ההסתדרות הלאומית. לא נותרה לנו ברירה אלא לנקוט בשביתה. אנו קוראים לדורון תומר, מנכ"ל מכבי-דנט ולצוות המו"מ לכבד את רצון העובדים ולחזור למו"מ ללא תנאים מקדימים",

ממכבי דנט נמסר כי הם "מצרים על שההסתדרות הלאומית בחרה בדרכי שביתה ואיומים, מבלי שהסכימה לדון בהצעה המפורטת שהציעה הנהלת מכבי-דנט מייד עם תחילת המו"מ. ההצעה כוללת שינויים משמעותיים בתנאי העבודה של כלל עובדי החברה. "הנהלת מכבידנט הדגישה מהרגע הראשון כי היא מכבדת את זכות עובדיה להתאגד ואף הכינה מסמך כלכלי מפורט הכולל הצעות מרחיקות לכת בתנאי העובדים. לצערנו, וועד העובדים וההסתדרות הלאומית בחרו שלא לדון במסמך שיכול היה להשפיע על 2000 עובדי הרשת ובמקום זה להתמקד במחלוקת בגין החרגת מנהלי החברה מן ההסכם הקיבוצי המתגבש. החרגת דרג הניהול מהמו"מ על הסכם קיבוצי הוא דבר מקובל ולגיטימי הקיים גם בשירות המדינה", מוסיפים במכבידנט.

רופאת שיניים וילד. למצולמים אין קשר לכתבה
למצולמים אין קשר לכתבהצילום: ניר כפרי

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker