מגייס עובדים לשירות הציבורי? בחן את האינטליגנציה הרגשית שלהם

זהבית שבתאי־לויטץ, דוקטורנטית מבית הספר למדעי המדינה באוניברסיטת חיפה: "בקרב עובדים בעלי אינטליגנציה רגשית גבוהה נמצא כי ככל שעולה רמת המוטיבציה לשירות הציבור, כך גם עולה איכות השירות"

טלי חרותי-סובר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים2
טלי חרותי-סובר

ככל שרמת האינטליגנציה הרגשית של עובדי שירות במינהל הציבורי עולה, כך השירות שהם מעניקים טוב יותר - כך עולה ממחקר חדש שנערך באוניברסיטת חיפה.

"המחקר תומך בהבנה המתגבשת כי לרגשות וניהול רגשות תפקיד משמעותי בעבודתם של נותני שירות במגזר הציבורי", אומרת זהבית שבתאי־לויטץ, דוקטורנטית מבית הספר למדעי המדינה באוניברסיטת חיפה, שערכה את המחקר בהנחייתו של פרופ' ערן ויגודה־גדות, ובהשתתפות 200 עובדים במגזר הציבורי.

זהבית לויטץ
זהבית לויטץצילום: יונתן לויטץ

מהממצאים עולה כי ככל שהאינטליגנציה הרגשית של העובדים היתה גבוהה יותר, כך עלו אצלם המוטיבציה לשירות הציבור, שביעות הרצון בעבודה, המחויבות הארגונית וגם איכות השירות. "האינטליגנציה הרגשית השפיעה על עלייה במוטיבציה לשירות, וזאת בתורה השפיעה בעלייה במחויבות הארגונית הרגשית", אמרה שבתאי־לויטץ. "יתרה מכך, בקרב עובדים בעלי אינטליגנציה רגשית גבוהה נמצא כי ככל שעולה רמת המוטיבציה לשירות הציבור, כך גם עולה איכות השירות. לעומת זאת, בקרב העובדים בעלי אינטליגנציה רגשית ממוצעת או נמוכה, גם רמת מוטיבציה גבוהה לא השפיעה לחיוב על איכות השירות".

לדבריה, תוצאות המחקר מוסיפות להבנת ביצועי המגזר הציבורי ותפקידם היחסי והמשותף של רגשות ומוטיבציה של עובדי ציבור. ברמה המעשית, צוותים של משאבי אנוש במגזר הציבורי יכולים להפיק תועלת ממצאים אלה - בין היתר, על ידי שילוב כלי מדידה של אינטליגנציה רגשית ומוטיבציה לשירות הציבור בתהליך מיון עובדים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker