בית הדין האזורי לעבודה בבאר שבע הוציא צו למניעת השבתת עובדי נמל אשדוד

חברת נמל אשדוד הגישה בקשה דחופה לבית הדין לעבודה בב"ש: הורה לעובדים להפסיק את העיצומים ■ הרקע לעיצומים: דרישה לא להשתמש במיקור חוץ אלא בעובדים הקיימים ■ האבסורד: לעובדים אין הכשרה או מיכשור מתאימים לבצע את העבודות הנדרשות

ז'נאן בסול
ז'נאן בסול

עדכון: בית הדין האזורי לעבודה בבאר שבע נתן צו למניעת השבתת עובדי הנמל והורה לוועד עובדי התפעול וועד עובדי הציוד המכני לחזור לעבודה מיד.

חברת נמל אשדוד פנתה אתמול (ב') בבקשה לבית הדין לעבודה בבאר שבע לקבלת צו מניעה שיורה לעובדי התפעול להפסיק את העיצומים בהם החלו, ולחזור באופן דחוף לעבודה מלאה.

מטענים ממתינים בנמל אשדוד
מטענים ממתינים בנמל אשדודצילום: לימור אדרי למקומו

הרקע לעיצומים, כפי שעולה מההודעה על סכסוך העבודה שנמסרה ב-15 באוקטובר 2015, טמון, בין היתר, בטענת העובדים כי הם זכאים לבצע את עבודות הפריקה והטעינה במסגרת עבודות הבנייה ופיתוח התשתית להקמת נמל הדרום - הנמל הפרטי החדש, וכי אין צורך בספק חיצוני שיבצע במקומם את העבודה.

אבי אדרי, יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות
אבי אדרי, יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרותצילום: דודו בכר

דרישת העובדים בעייתית לטענת ההנהלה מכיוון שעבודות הבנייה שמבוצעות באמצעות "מיקור חוץ", הינן עבודות שלחברת הנמל עצמה אין את הציוד או הידע הנדרשים לביצוען. לפיכך, היענות לדרישת נציגות העובדים בעניין זה משמעה הקצאת עובדים לטובת עבודות שלא יהיה ניתן לבצע בפועל, ולמעשה ישולם להם שכר מבלי שתבוצע על ידם כל עבודה והם ישבו בטלים.

למרות זאת מתעקשים העובדים לנקוט בעיצומים, דבר הגורם ללקוחות הנמל ולנמל פגיעה כספית קשה. בנוסף, פוגעת השביתה בחברות ההובלה הימיות העוגנות בנמל וללקוחות הממתינים לסחורה.

מאבי אדרי, יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות נמסר כי: "ההסכמים בנמל קובעים שבמקרה של מיקור חוץ לא יהיה שקט תעשייתי בנמל. ההנהלה הכניסה מנופים פרטיים במקום להשתמש בעובדי הנמל. הכרזנו סכסוך עבודה כדין בעניין".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker