עובדי דקלה משבשים את העבודה הבוקר במוקדים ברחבי הארץ

השיבושים מגיעים בעקבות הגעת המשא ומתן בנוגע לחתימה על הסכם קיבוצי והסדרת זכויות עובדי דקלה במהלך מיזוג החברה עם החברה האם הראל

ז'נאן בסול
ז'נאן בסול
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ז'נאן בסול
ז'נאן בסול

לאחר שהמשא ומתן בין ההנהלה לבין ועד העובדים של חברת הביטוח דקלה הגיע למבוי סתום, העובדים משביתים הבוקר את המוקדים בכל רחבי הארץ עד השעה 12:00. יו"ר ועד העובדים: לא נאפשר את מיזוג החברות מבלי שנדע כי אנו מקבלים את הזכויות המגיעות לנו".

מוקדי שירות הלקוחות של דקלה ומטה החברה לא פועלים הבוקר (א') לאחר שעובדי החברה, בה מועסקים כ-1,000 איש, החלו לנקוט בצעדים לשבש את מהלך. העובדים יגיעו לעמדותיהם רק בשעה 12:00.

מישל סיבוני, מנכ"ל קבוצת הראל ביטוח ופיננסים
מישל סיבוני, מנכ"ל קבוצת הראל ביטוח ופיננסיםצילום: ורדי כהנא

במסגרת העיצומים לא פועלים כל מוקדי שירות הלקוחות של החברה בכל רחבי הארץ, מטה החברה בבני ברק ומוקדי פעילות נוספים כגון המוקד הסיעודי, זאת אחרי השיבושים הנקודתיים שהתקיימו במוקדים שונים של החברה בשבועות האחרונים.

השיבושים מגיעים בעקבות הגעת המשא ומתן בנוגע לחתימה על הסכם קיבוצי והסדרת זכויות עובדי דקלה במהלך מיזוג החברה עם החברה-האם הראל והודעת החברה על הרעה בתנאים.

יו"ר ועד עובדי דקלה, סיון שני-אזולאי, מסרה: "במקום לנצל את הזמן הזה להסדרת תנאי ההעסקה שלנו, אנשיה גוררים רגליים ומנהלים עמנו מו"מ שלא מוביל לפתרון. לא נאפשר את מיזוג החברות מבלי שנדע כי אנו מקבלים ביטחון תעסוקתי ואת הזכויות המגיעות לנו".

מדקלה נמסר בתגובה, כי הנהלת החברה הכירה בהתאגדות העובדים, ומקיימת איתם דיונים להם היא מחויבת. ההנהלה התחייבה, כי לא תהיה פגיעה בעובדים או בתנאי עבודתם כתוצאה מהמיזוג, ולכן אין כל הצדקה לפעולות אשר עלולות לפגוע בחברה, ובלקוחותיה, ולמעשה - בעובדים עצמם. אנחנו קוראים לעובדים לחזור לעבודה ולשולחן הדיונים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker