ביה"ד האזורי לעבודה קבע: "רכבת ישראל יכולה לנייד עובדים. הוועד לא יכול להתנגד"

ההחלטה ניתנה לבקשת ההסתדרות וועד עובדי רכבת ישראל במסגרת סכסוך קיבוצי, למנוע מחברת רכבת ישראל לנייד עובדים ממתחם לוד למתחם באר שבע במשך ארבע שנים

ז'נאן בסול
ז'נאן בסול

בעקבות בקשה שהגישו בהסתדרות ועד העובדים ברכבת ישראל, הוחלט בבית הדין לעבודה כי הרכבת רשאית לנייד את העובדים למטרות ייעול וכי הוועד אינו יכול להתנגד לכך. השופטת אפרת לקסר: "ניוד עובדים הוא חלק מהפררוגטיבה הניהולית של המעסיק".

נשיאת בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב, השופטת אפרת לקסר, קבעה היום (ה') כי הנהלת רכבת ישראל יכולה לנייד עובדים למטרת ייעול וכי ועד העובדים אינו יכול להתנגד  לכך.

רכבת ישראל צילום: שמואל רחמני / רכבת ישראל

ההחלטה ניתנה לבקשת ההסתדרות וועד עובדי רכבת ישראל למתן סעדים במסגרת סכסוך קיבוצי, למנוע מחברת רכבת ישראל לנייד עובדים ממתחם לוד למתחם באר שבע במשך ארבע שנים כפי שהודיעה הרכבת בשנת 2014 כחלק מפרוייקט להסבת ציוד תשתיות הרכבת מציוד שמונע בדיזל לציוד שמונע בחשמל.

לטענת רכבת ישראל, מאז חודש מאי 2014 מתנהלת הידברות בין הצדדים לגבי השלכות הניוד, וכי בינואר השנה הכריזה ההסתדרות על סכסוך עבודה שבעקבותיו החלו העובדים בשיבושים.

במאי השנה הודיעו ההסתדרות והוועד כי עקב הסכסוך צפוייה להתקיים שביתה מלאה ברכבות ובאותו חודש פנתה ההנהלה לבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב וניהלה בחסותו משא ומתן עם הוועד שנמשך מספר חודשים אך המשא ומתן לא הצליח להתקדם ומוצה מבלי שהגיעו להסכמות.

במסגרת ההחלטה שניתנה היום על ידי נשיאת בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב, השופטת אפרת לקסר נקבע כי "ניוד עובדים הוא חלק מהפררוגטיבה הניהולית של המעסיק. החברה קיימה הליך הידברות עם ההסתדרות והוועד לגבי השלכות הניוד במשך זמן ממושך, הננו קובעים בזאת כי החברה קיימה את חובת ההדברות במישור הקיבוצי בנדון, ולפיכך לא ניתן יותר למנוע ממנה לבצע את ניוד העובדים כמבוקש".

מוועד הרכבת לא נמסרה תגובה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker